×

MHRS Vatandaş Girişi Muayene Randevusu Alma 2022

MHRS Vatandaş Girişi Muayene Randevusu Alma 2022

MHRS Vatandaş Girişi Muayene Randevusu Alma 2022, MHRS Vatandaş Girişi ile Online Hekim Randevusu Al. Hasta Vatandaşlar MHRS Şifresi ve TC Kimlik No ile e-Randevu sistemine girerek randevu alabilirler. Ayrıca Hasta vatandaşlar e-Devlet şifresi ile giriş yapabilirsiniz. Merkezi Hekim Randevu Sistemi MHRS Vatandaş giriş ile online randevu alıp sıra beklemeden muayene olabilirsiniz.

MHRS GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

MHRS Vatandaş Girişi ile Online Hekim Randevusu Al

Bu makalemde sizlere MHRS vatandaş giriş işlemlerini tanıtacağım. Yazımın amacı vatandaşlar tarafından yeterince tanınmayan ve bu nedenle de kullanım oranı bir türlü istenilen seviyeye ulaşmayan MHRS’de  giriş ve randevu alma işlemleri hakkında ayrıntılı bilgi vermektir.

Yazıda geçen bazı bilgiler Sağlık Bakanlığı resmi web sayfası olan www.mhrs.gov.tr adresinden alınmıştır.

MHRS 2010 Yılında hizmete girdikten sorra Sağlık Bakanlığı tarafından yeterince tanıtılmadığı için istenilen kullanım düzeyine ulaşamadı. Vatandaşlar MHRS ‘den kolay randevu alıp sıra beklemeden muayene olabildikleri bu sistemi sitemizde tanıtmak için gereken çabayı gösteriyoruz.

Merkezi Hekim Randevu Sistemine Nasıl giriş yapılır? ve Giriş yaptıktan sonra randevu nasıl alınır sizlere adım adım anlatmak istiyorum. Merkezi Randevu Sistemine internetten arama motorlarına MHRS randevu yazarak veya direkt arama çubuğuna www.mhrs,gov,tr yazarak ulaşabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığının resmi web sayfasında randevu alma işlemini yapabilmeniz için

1-TC Kimlik Numaranızı yazınız.

2- MHRS şifrenizi yazınız.

3-Doğrulama kodunu giriniz

4-Giriş tuşuna basınız.

MNRS şifresi bulunmayan vatandaşların varsa e-Devlet sistemi üzerinden giriş yapmaları mümkün olduğu için aynı pencerede yer alan e-Devlet girişi ile de sisteme girmek mümkündür.

MHRS Randevu alma ana kanalları şu şekildedir: ALO 182 çağrı merkezi, MHRS web sitesi (https://www.hastanerandevu.gov.tr / https://www.mhrs.gov.tr), MHRS mobil uygulaması

MHRS üzerinden randevu alabilmek için ALO 182 hattımızı arayarak operatörlerimizden destek alabilirsiniz.

Web’den randevu almak için; Daha önceden üyelik kaydınız yok ise “Randevu Al” butonuna tıkladıktan sonra gelen ekrandan “Üye Ol” seçeneğini tıklayarak üyelik işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer üyeliğiniz mevcut ise kimlik numaranız ve şifrenizle istediğiniz hastane ve hekimi seçerek randevunuzu oluşturabilirsiniz.

MHRS mobilde randevu almak için ise akıllı cihazınızın uygulama marketinden MHRS uygulamasını indirerek üyelik kaydınız yoksa oluşturabilir, var ise kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaparak randevunuzu alabilirsiniz.

(Visited 7.579 times, 1 visits today)