×

MHRS Şifremi Unuttum, Mhrs Parolamı Unuttum, Mhrs Şifre Alam

MHRS Şifremi Unuttum, Mhrs Parolamı Unuttum, Mhrs Şifre Alam

MHRS Şifremi Unuttum, Mhrs Parolamı Unuttum, mhrs şifre alma, mhrs şifre yenileme, Mhrs Şifre Hatırlatma, mhrs şifre sıfırlama. Mhrs şifre yenileme, MHRS Merkezi Hekim Randevu Sistemi şifresini unutan vatandaşlarımızın şifrelerini tekrar alma ve mhrs hesabını kurtarma işlemleri.

MHRS Şifremi / Parolamı Unuttum Ne Yapmalıyım? mhrs şifresini unutanlar için yeni şifre alma kılavuzu.

Adım & 1- www.mhrs.gov.tr adresinden sağ üst köşede bulunan “Randevu Al” penceresini tıklayınız “Parolamı Unuttum” butonunu tıklayınız

Adım & 2- Açılan “Parola Sıfırlama” sayfasındaki tüm alanları doldurunuz. T.C. Kimlik no ve Cep No bilgilerinizi giriniz.

Adım & 3- Parolanızı sıfırlamak ve yeni parola almak için “SMS ile Parola Sıfırlama“, “E-Posta ile Parola Sıfırlama” veya “Detaylı Kimlik ile Parola Sıfırlama” seçeneklerinden birini seçiniz.

Adım & 4- Örneğin SMS ile Parola Sıfırlama” butonunu tıklayınız.

Adım & 5- Cep telefonunuza gelen parolayı giriniz.

Adım & 6- Açılan Parola Yenileme sayfasından belirlediğiniz yeni parolayı giriniz. (Parolanız en az 8 en fazla 16 karakter olup büyük/küçük harf ve rakam içermelidir.)

 

 

MHRS PAROLA GÜNCELLEME İÇİN TIKLAYINIZ

MHRS giriş yapabilmeniz için öncelikle sisteme kayıtlı olmalısınız ve MHRS şifre/parolanızı almış olmalısınız. Mhrs Şifrenizi veya Parolanızı Unutursanız sistemden yeni şifre alabilirsiniz. Ayrıca alternatif yol e-devlet üzerinden giriş yapabilirsiniz.

MHRS Şifre Yenileme, Mhrs Şifremi unuttum bulamıyorum, mhrs şifremi bulamıyorum, mhrs şifremi değiştiremiyorum, mhrs şifre alma e-devlet, Mhrs parola al, mhrs parola yenileme. Mhrs Parola Sıfırlama işlemleri için yukarıdaki adımları takip ettiğinizde Bakanlık tarafından güncellenen yeni MHRS parola oluşturma işlemini başarıyla yapmış olursunuz.

Merkezi Hekim Randevu Sistemi, Sağlık Bakanlığınca devlet hastanelerinden randevu almak ve sıra beklemeden muayene olmak için kurulan bir e-randevu sistemidir.

Merkezi Hekim Randevu Sistemine giriş için T.C. Kimlik No ve üyelik işlemleri sırasında kendinizin belirlemiş olduğu şifre kullanılmalıdır. Ancak zaman zaman şifreyi unutan vatandaşların sılça sorduğu bir soru var ki “MHRS Şifremi / parolamı unuttum ne yapmalıyım?”

MHRS Şifre/Parola Unutursanız;

 • Eğer ilk yukarıda anlatılan yoldan herhangi biriyle parola yenilemeyi deneyip uyumsuzluk uyarısı alırsanız, sistem size kimlik bilgileriniz ile parola yenileyebilmeniz için yeni bir alternatif sunabilir. Ancak bu alternatif yöntemden faydalanabilmek için daha önceden hesabınızdan gizli soru – cevap ve resminizi seçmiş olmanız gerekmektedir.
 • Gelen ekrandan “Kimlik bilgileriniz ile parolanızı yenileyiniz” butonuna tıklayıp doğru bilgileri girdikten sonra parola yenileme ekranına ulaşabileceksiniz.
 • Eğer bu seçenek ile karşılaşmıyorsanız kendinize daha önce gizli soru cevap ve resim seçmediğiniz anlamına gelmektedir.Eğer bu yöntem ile de parolanızı yenileyemiyorsanız “e-Devlet şifreniz ile sisteme giriş yapın” butonunu kullanarak randevu sistemine erişebilir, hesap bilgileri kısmından iletişim bilgileriniz, parolanız ve gizli soru-cevap ve resminizi güncelleyebilirsiniz.

Sonuç : 

 • MHRS şifrenizi unuttuğunuzda yapılması gerekenler ayrıntılı bir şekilde yukarıda anlatıldı.
 • Şifreyi/ parolayı unuttunuz, hiçbir şekilde şifreye ulaşamadıysanız randevu almak için alternatif diğer yolları deneyin.
  • ALO 199 arayarak randevu alabilirsiniz.
  • www.turkiye.gov.tr adresinden e-devlet giriş ile randevu alabilirsiniz.
  • e-nabız ile randevu alabilirsiniz.
  • Hastaneye başvurarak randevu alabilirsiniz.

Bu Yazının Türü : Araştırma / Makale

Bu Yazının Amacı : Bu makale ile sizlere MHRS şifre /parolanızı unutursanız ne yapmanız gerektiği ve MHRS ‘ye alternatif giriş yolları üzerinde bilgi verebilmeyi amaçlıyoruz.

Kaynak / Dayanak : Bu yazının içinde geçen bilgilerin dayanağı MHRS Yönergesi olup, makale içinde geçen bazı bilgiler Sağlık Bakanlığı resmi web sayfası (www.mhrs.gov.tr) adresinden alınmıştır.

(Visited 132.562 times, 1 visits today)