×

İnternetten MHRS Randevu İptal Etme, Hastane Randevu İptali

İnternetten MHRS Randevu İptal Etme, Hastane Randevu İptali

İnternetten MHRS Randevu İptal Etme, Hastane Randevu İptali Merkezi hekim Randevu Sistemi (mhrs) hastane muayene sırası, aile hekimi muayene sırası ve covid 19 aşı olma randevu sırası almanızı ve işlemlerinizi sıra beklemeden yapmanızı sağlayan online internet mhrs ve alo 182 MHR telefon hattından oluşan sistemlerdir. Mhrs Randevu aldınız iptal etmek istiyorsanız ne yaparsınız?

İNTERNETTEN MHRS RANDEVUMU NASIL İPTAL EDEBİLİRİM?

  1. ADIM: MHRS UYGULAMASNA GİRİŞ YAPINIZ.
  2. ADIM: Eğer Cep Telefonunuz ile giriş yaptıysanız sağ üst köşede yer alan “MENÜ” bölümünde “RANDEVULARIM” seçeneğini tıklayınız ve çıkan sayfanın en altındaki kırmızı renkli “X” işaretli butonu tıklayıp çıkan seçeneğe “Tamam” diyerek randevunuzu iptal edebilirsiniz.

3.ADIM: Masa üstü bilgisayardan giriş yaptınız ise “ADINIZ SOYADINIZ” butonunun  üstüne geliniz.

4.ADIM: Karşınıza çıkan pencereden “Randevu Bilgileri” butonunu tıklayınız ve “Randevu Geçmişi” seçeneğini seçiniz.

5.ADIM: Yukarıdaki resimde görüldüğü gibi “X” işaretli kırmızı butonu tıklayınız.

6.ADIM: Yukarıdaki resimde görüldüğü gibi “Tamam” yazan butonu tıklayınız.

MHRS randevunuzu iptal etmenin başka bir yolu ise ALO 182 MHRS ÇAĞRI MERKEZİNİ aramak.

Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS), vatandaşların sağlık hizmetlerine erişimini kolaylaştırmak ve sağlık hizmetleri sunumunda verimi artırmak amacıyla 7/24 esasına göre Alo 182 hattından, mobil cihaz uygulamalarından, hastanelerden, aile hekimlerinden ve web üzerinden vatandaşların istedikleri hastane ve hekime diledikleri zamana muayene randevusu almalarını sağlamaktadır.

https://www.mhrs.gov.tr adresinden “Randevu Al“ butonuna tıkladıktan sonra gelen ekrandan T.C. kimlik numaranız ve parolanız ile giriş yaptıktan sonra ana menüde bulunan “Randevu Bilgileri” menünün altındaki “Randevu Geçmişi” kısmında aktif randevularınızı “Randevularım” sekmesinde görüntüleyebilirsiniz.

İptal etmek istediğiniz randevu bilgisinin sağ tarafında bulunan kırmızı renkli “X” butonuna tıklayarak randevunuzu iptal edebilirsiniz.

MHRS Mobil uygulamaya giriş yaptıktan sonra açılan ekranda “Randevularım” menüsünde “Randevularım” sekmesinde aktif randevularınızı görebilir, iptal etmek istediğiniz randevunun alt kısmındaki kırmızı renkli “X” butonuna basarak randevunuzu iptal edebilirsiniz.

ALO 182 Çağrı Merkezimizi arayarak da bilgi güvenliği kapsamında sorulan sorulara doğru cevap vermeniz halinde randevu iptal işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Mhrs Hastane Randevusu, mhrs aile hekimi randevusu ve mhrs aşı randevusu alıp randevu saatinde başka bir işi çıktığı için gidemeyecek olan vatandaşların en büyük sıkıntısı aldıkları mhrs randevu nasıl iptal olacak? Mhrs randevuyu iptal etmez isem ne olur? Mhrs randevumu ne zaman kadar iptal edebilirim.

 

(Visited 1.960 times, 1 visits today)

Yorum gönder