×

Mhrs Üye Kaydı Yoksa Aşı Randevusu Alamazsınız

Mhrs Üye Kaydı Yoksa Aşı Randevusu Alamazsınız

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mhrs Üye Kaydı Yoksa Aşı Randevusu Alamazsınız. Merkezi Hekim Randevu Sistemi mhrs kayıt önemli. Mhrs kaydınız yoksa covid 19 aşı randevusu alamazsınız. Öncelikle mhrs üye olma işleminizi yapın. Bunu “mhrs gov tr yeni üye kaydı” girişinden yapabilirsiniz.

MHRS üzerinden randevu alabilmek için ALO 182 hattımızı arayarak operatörlerimizden destek alabilirsiniz. Web’den randevu almak için; Daha önceden üyelik kaydınız yok ise “Randevu Al” butonuna tıkladıktan sonra gelen ekrandan “Üye Ol” seçeneğini tıklayarak üyelik işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

TIKLA MHRS YENİ ÜYE KAYIT OL

Sağlık Bakanlığı şuan 65 yaş üstü vatandaşlarımızın ve onların aynı evde yaşayan 60 yaş üstü eşlerinin aşılama işlemlerine devam etmektedir. e-Nabız üzerinden aşı hakkı olduğunu sorgulayıp öğrenen vatandaşlarımız mhrs gov tr” den hastanelerden veya aile hekimlerinden aşı randevusu alarak aşılarını yaptırabilirler.

Aşılama sırası öğretmenlere polislere ve askerlere gelmektedir. Mart ayında yüz yüze eğitime başlayacak olan öğretmenlerin aşılaması şubat ayı sonunda başlayacaktır

Vatandaşlarımızdan sitemize gelen soruların arasında mhrs randevusu alamadıklarına yöneliktir. Vatandaşlarımızın mhrs’ye giriş yapmaları için öncelikle üye kaydını yapmış olmaları gerekmektedir.

e-Nabız uygulamasına girerek COVID-19 aşısı yapılacak grupta olup olmadığınızı kontrol ediniz.

Aşı yapılacak grupta olup olmadığınızı kısa mesaj (SMS) ile öğrenmek için AŞI yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla T.C. Kimlik Numarası ve T.C. Kimlik Seri Numarasının son 4 hanesini yazıp 2023’e kısa mesaj (SMS) gönderebilirsiniz. (Örnek: AŞI 12345678910 1234)

Aşı yapılacak grupta iseniz Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS web, MHRS mobil) veya e-Nabız üzerinden aşı için randevu alınız. Temas riskini en aza indirmek için lütfen, randevu almadan sağlık kuruluşuna başvurmayınız.

MHRS ye nasıl kayıt olunur?
Peki, MHRS nasıl açılır? Merak ettiğiniz tüm detaylar haberimizde… MRHS (YENİ ÜYE) NASIL AÇILIR? https://www.hastanerandevu.gov.tr ya da https://www.mhrs.gov.tr adresinden randevu al bölümüne girdiğinizde, “Üye Ol” bölümünden sizin belirleyeceğiniz bir şifre ile üyelik oluşturarak sisteme giriş yapabilirsiniz.

Covid-19 Aşılama Programı öncelikli gruplarla başlamıştır. Aşılama için önceliği bulunan gruplar sırasıyla Ulusal Basın ve Medya organları ile kamuoyuna duyurulacak ve bu duyurudan sonra randevu verilecektir.

ALO 182 DEN RANDEVU OLUŞTURMA
Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından 182 numaralı Sağlık Bakanlığı MHRS Çağrı Merkezi aranır. 182 numaralı telefonu arayan vatandaş tarafından çağrıyı karşılayan asistana (canlı operatör) randevu talebinde bulunulan vatandaşın T.C. Kimlik Numarası verilir. Asistan vatandaş bilgilerini doğrular. Vatandaş istediği hastane, poliklinik ve hekim bilgilerinden en azından hangi polikliniğe gideceğini asistana bildirdikten sonra, asistan uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa iletir. Vatandaş seçimini yaparak randevusunu alır.
(Visited 141 times, 1 visits today)