×

MHRS’den Aşı Randevusu Alamıyorum, Mhrs Çöktü mü?

MHRS’den Aşı Randevusu Alamıyorum, Mhrs Çöktü mü?

MHRS’den Aşı Randevusu Alamıyorum, Mhrs Çöktü mü?  12.02.2021 tarihi itibariyle 65 yaş üstü vatandaşlarımız ve onların aynı evde yaşadıkları 60 yaş üstü eşlerine  aşı yapılmaya başlandı. Aynı zamanda Sağlık çalışanlarının 2. doz aşılama işlemleri de başladı.

Geçtiğimiz cuma günü Sağlık Bakanlığı 60 ve 65 yaş üstünün aşılanacağını duyurduktan sonra vatandaşlar mhrs’den aşı randevusu almak için yoğun talepte bulundu ancak bir süre aşı randevusu alamadılar. Haber sitemizin yaptığı araştırmaya göre Sağlık Bakanlığı mhrs’den verdiği randevuya göre aşı sevkiyatı yapmakta olup cuma, cumartesi ve pazar günü aşı sevkiyatlarını tamamlayıp 65 yaş üstü vatandaşların aşı yapma organizasyonunu yaptığı için 12.02.2021 cuma günü mhrs’den aşı randevusu vermeyi geçici süre durdurduğu için mhrs aşı randevusu alınamadığı şuan herhangi bir sorunun olmadığına yöneliktir.

e-Nabız uygulamasına girerek COVID-19 aşısı yapılacak grupta olup olmadığınızı kontrol ediniz.

Aşı yapılacak grupta olup olmadığınızı kısa mesaj (SMS) ile öğrenmek için AŞI yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla T.C. Kimlik Numarası ve T.C. Kimlik Seri Numarasının son 4 hanesini yazıp 2023’e kısa mesaj (SMS) gönderebilirsiniz. (Örnek: AŞI 12345678910 1234)

Aşı yapılacak grupta iseniz Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS web, MHRS mobil) veya e-Nabız üzerinden aşı için randevu alınız. Temas riskini en aza indirmek için lütfen, randevu almadan sağlık kuruluşuna başvurmayınız.

1- İnternet ortamında randevu alabilmek için Merkezi Hekim Randevu Sistemi’ni (https://www.mhrs.gov.tr/Vatandas/) kullanabilirsiniz. Gitmek istediğiniz hastanenin il- ilçe ve ismini seçtikten sonra ‘Randevu al’ butonuna tıklayın.

2-Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından 182 numaralı Sağlık Bakanlığı MHRS Çağrı Merkezi aranır. 182 numaralı telefonu arayan vatandaş tarafından çağrıyı karşılayan asistana (canlı operatör) randevu talebinde bulunulan vatandaşın T.C. Kimlik Numarası verilir. Asistan vatandaş bilgilerini doğrular. Vatandaş istediği hastane, poliklinik ve hekim bilgilerinden en azından hangi polikliniğe gideceğini asistana bildirdikten sonra, asistan uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa iletir. Vatandaş seçimini yaparak randevusunu alır.

3- eDevlet şifresi olan vatandaşlarımız, MHRS üyeliği bulunmasa bile www.turkiye.gov.tr

adresinden randevu alabilirler.

(Visited 297 times, 1 visits today)