×

Mhrs e-Devlet Giriş İle Randevu Alınız

Mhrs e-Devlet Giriş İle Randevu Alınız

Merkezi Hekim Randevu Sisteminden randevu almanız için ALO 182 Çağrı Merkezini arayabilir. Sağlık Bakanlığı MHRS internet uygulamasından randevu alabilir MHRS Mobil uygulama indirip randevu alabilirsiniz. Ayrıca www.turkiye.gov.tr adresinden e-Devlet şifresiyle randevu almanız da mümkündür.

Mhrs e-Devlet Giriş İle Randevu Alınız.

e-Devletten Merkezi Hekim Randevu Sistemine girerek aile Hekiminizden, Diş Hastanesinden, devlet Hastanelerinden ve eğitim Araştırma Hastanelerinden randevu alabilmeniz için tek yapmanız gereken e-Devlet şifresi almak.

e-Devlet MHRS Giriş İçin TIKLAYINIZ

Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS), vatandaşların sağlık hizmetlerine erişimini kolaylaştırmak ve sağlık hizmetleri sunumunda verimi artırmak amacıyla 7/24 esasına göre Alo 182 hattından, mobil cihaz uygulamalarından, hastanelerden, aile hekimlerinden ve web üzerinden vatandaşların istedikleri hastane ve hekime diledikleri zamana muayene randevusu almalarını sağlamaktadır.

e-Devlet Şifresi Nereden Alınır?

Şifre, şahsen başvuru ile, üzerinde T.C. kimlik numarasının bulunduğu fotoğraflı kimliğin(nüfus cüzdanı, evlilik cüzdanı, pasaport ve ehliyet, avukat kimlik kartı, mavi kart, ikamet tezkeresi, hakim ve savcı kimlik kartları, süresi dolmamış (geçerli) çalışma izin kartı, geçici koruma izin belgesi) ibraz edilerek yurt içinde PTT Merkez müdürlüklerinden veya yetkili şubelerden alınabilir.

e-Devlet şifresi yurt dışında elçilik ve konsolosluklardan temin edilebilir. Bağlı bulunulan dış temsilciliklerden konuyla ilgili detaylı bilgi alınabilir.

Bununla birlikte; mobil imza, elektronik imza, internet bankacılığı ve T.C. kimlik kartı kullanılıyorsa, e-Devlet Kapısına bunlardan biri ile giriş yaptıktan sonra şifre oluşturulabilir.

(Visited 242 times, 1 visits today)