×

ALO 182 MHRS Ücretli mi? ALO 182 Ücreti Ne Kadar?

ALO 182 MHRS Ücretli mi? ALO 182 Ücreti Ne Kadar?

Merkezi Hekim Randevu Sistemi’nden internet yoluyla randevu alınabildiği gibi ALO 182 Çağrı Merkezi yoluyla randevu alınmaktadır. Peki ALO 182 ücretli mi? Ek bir ücret ödenmesi gerekiyor mu ?

ALO 182 MHRS Çağrı Merkezi Ücret Tarifesi Ne Kadar?

Aile hekimleri, ağız diş merkezleri, hastanelerden randevu alarak beklemeden muayene olmayı sağlamak için Sağlık Bakanlığı tarafından işleme konulmuş olan ALO182 MHRS Randevu Çağrı Merkezi ücretli mi? ALO 182 çağrı merkezine ne kadar ücret ödediğinizi biliyor musunuz?

Yazının Türü: Araştırma/Makale

Yazının Konusu: Sağlık Bakanlığı tarafından Hastane Hekim Randevu işlemleri için açılmış olan ALO 182 ücretli mi, ne kadar ücretlendirme yapılmakta, konusunda bilgilendirmek ve yol göstermek.

Kaynak / Dayanak : Yazı içerisinde kullanılan bazı bilgiler Sağlık Bakanlığı MHRS web sayfası ( www.mhrs.gov.tr) adresinden alınmıştır

İçerik: Sağlık Bakanlığı bünyesinde yürütülen hastanelerden randevu işlemlerinin www.mhrs.gov.tr adresi haricinde telefon ile de yürütmek amacıyla açılan ALO 182 Çağrı Hattı ÜCRETSİZ DEĞİLDİR.

  • Yangın ihbar, sıhhi imdat, polis gibi hizmetler yani 110, 112, 155 numaraları hatlar için tahsis edilen 3 rakamlı özel servis numaraları “Acil Telekomünikasyon Hizmeti” kapsamında kabul edilir. Bu kapsamdaki 3 rakamlı numaralar için aylık ücret ödemeniz gerekmez ve bu numaralara yapılan aramalarda arayanlar da herhangi bir ücret ödemeden size ulaşır.
  • “Acil Telekomünikasyon Hizmeti” kapsamı dışında kalan numaralar için ise, sizi arayanlar şehir içi ya da şehirler arası görüşme yapıyormuş gibi ücretlendirilirler.

ALO 182 Çağrı hattı ücretsiz değildir ancak bu numarayı aramanız durumunda tarifenize fazladan ödeme yapılmaz. Bu hat servis sağlayıcıları tarafından normal sabit hatlarla aynı ücretle ücretlendirilmektedir.

Bu ne demek derseniz; Hem sabit hatlardan hem de cep telefonlarından ALO 182 aramak sabit bir telefon hattını aramakla eşdeğerdir.

(Visited 898 times, 1 visits today)