×

İlaç Raporu Bilgileri ve Rapor Süresi Sorgulama

İlaç Raporu Bilgileri ve Rapor Süresi Sorgulama

İlaç Raporu Bilgileri ve Rapor Süresi Sorgulama. SGK 4/A İşçi sigortalılar ilaç rapor süresi sorgulama, SGK 4/B Esnaf sigortalılar ilaç rapor süresi sorgulama, SGK 4/C Memur sigortalılar ilaç rapor süresi sorgulama, www.turkiye.gov.tr ilaç rapor süresi sorgulama sayfasından sürekli kullandığınız ilacın uzman hekim tarafından düzenlenen sürekli kullanım raporunuzun süresini öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayınız.

İLAÇ KULLANIM SÜRESİ SORGULAMA e-DEVLET

 e-Devlet İlaç Raporu Süresi Sorgulama

İlaç raporunuzun süresini sorgulama işlemini nasıl yapılır? Burada sizlere doktorunuz tarafından verilen sürekli ilaçlarınızın raporunun süresinin ne zaman dolduğunu yani sürekli tedavi için size verilen ilacın katkı payı muafiyetini ve daha fazla kutu ilaç almanızı sağlayan raporunuzun ne zaman biteceğini öğrenmenin yolunu anlatacağız.

Özellikli raporla alınan ilaçların üç ay gibi bir kullanım süresine yetecek kadar doktorunuz reçete etmektedir. Peki raporunuzun süresi zaman bitecek?

Ne zaman tekrar ilaç raporu yazdırabileceğim? yeni ilaç raporu almak için hangi tarihi bekleyeceğim gibi sorularınızın cevabı e-Devlette 4A/4B/4C İlaç Kullanım Süresi Sorgulama uygulamasında.

Uygulamaya girdiğinizde ilaç raporu kullanım süresi ve bitiş tarihi listelenecektir.

 

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafında karşılanan (4A – 4B – 4C) raporlu ilaçların kullanım sürelerini sağlık kurumu veya eczaneye gitmeden internetten online sorgulayıp öğrenebilirsiniz.

Bu hizmetten yararlanmak için e-Devlet Kapısı üzerinden TC Kimlik Numaranız ve e-devlet şifreniz ile giriş yapmanız yeterlidir.

(Visited 364 times, 1 visits today)

Yorum gönder