Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Akupunktur ve Kupa Uygulaması

Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Akupunktur ve Kupa Uygulaması.Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Akupunktur  uygulama polikliniği ve Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi  Kupa uygulama işlemleri hakkında detaylı bilgi.

Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Geleneksel Tıp Uygulama Merkezi. Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Geleneksel Tıp  Uygulama Merkezinde Akupunktur ve Kupa Uygulaması için aşağıda yer alan iletişim bilgilerinden ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

TKHK Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi  Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama Merkezi 22/04/2016 tarihli Makam onayı ile kurulmuştur.

Uygulama İzni Verilen Alanlar:
1- Akupunktur
2- Kupa Uygulaması

Uygulayıcılar
1- Dr. Erkut EROL

İletişim Bilgileri: 
Adres: Rızaiye Mah. İnönü Cad. No:8 Merkez/ELAZIĞ
Tel: 424 238 10 00

Akupunktur Nedir?

Akupunktur, birçok hastalığın tedavisinde kullanılan,oldukça etkili, bilimsel bir tedavi yöntemidir. Çin’de yaklaşık 5.000 yıl önce Uygur Türkleri tarafından bulunmuştur. Acus (iğne), puncture (batırmak) sözcüklerinin birleşmesinden meydana gelmiş olup, batı dilinde akupunktur şeklinde kullanılır. Çin’de ise iğnenin kendisi ve elle döndürülerek ısıtılması, uyarılması ve iğne dışındaki tedavi yöntemleri masaj, akupressür(shiatsu) birleşmesi anlamına gelen zen-jio kelimeleri ile ifade edilir. Çin hareket tekniği denilen Chi Gong-Tai Chi-Ch’uan çalışmalarını ve doğru beslenmeyi de içine alan büyük bir yelpazedir.

Tıbbi Hacamat Tedavisi Nedir?

Özet: Biz yaşlandıkça statik kan vücudumuzda birikir. Çevrenizdeki çevresel atıklar, katkı maddeli içecekler, uyuşturucu, sigara, hormonlu gıdalar, kirli sular, ev kimyasalları ve banyo malzemelerinde bulunan zehirli kimyasallar, tıbbi ilaçların metabolik atıkları, soluduğumuz kirli hava da dahil , vücudumuzda zihinsel stres, öfke, anksiyete ve depresyona sebep olur.Statik kan (durgun ya da sıkışık kan) hücre,doku ve organlar için gerekli olan oksijeni, besinleri, suyu, mineralleri, vitaminleri, enzimleri ulaştıramaz.Sonuç olarak hücre, doku ve organlar normal sağlıklı bir düzeyde işlevlerini yürütemediği için bağışıklığı zayıflatır; ağrı, uyuşma, ateş, öksürük, mide ağrısı, kabızlık, ishal ve baş ağrısı gibi hastalıklar ortaya çıkar. Zehirli atıklar dışarı çıkarılmazsa yüksek tansiyon, ülser, şeker hastalığı, artrit, alzheimer hastalığı, migren, kalp hastalığı, inme ve kanser gibi ciddi kronik hastalıklara yol açabilir.

(Visited 238 times, 1 visits today)