×

Covid 19 Test Sonucu Sorgulama, Korona Test Sonucu Öğrenme

Covid 19 Test Sonucu Sorgulama, Korona Test Sonucu Öğrenme

Covid 19 Test Sonucu Sorgulama, Korona Test Sonucu Öğrenme

Kovid olup olmadığınızı, Covid 19 Test Sonucunuzun Pozitim (+) veya Negatif (-) olup olmadığını nasıl öğrenirsiniz. Salık Bakanlığı e-Nabız üzerinden verdiği Online Sonuç sitemiyle Covid 19 test sonucunuzu öğrenmenizi sağlamaktadır.

Covid 19 Test Sonucunuzu Öğrenmek İçin Barkod No veya Pasaport Numarasının Son 4 Hanesi girilmesi zorunlu alanlar olup diğer alanlar bilgi amaçlı girilmelidir.

e-Nabız Giriş İçin Tıklayınız

E-Nabız üzerinden gerçekleşen Korona test sonucu sorgulama işlemi, birkaç saniyede sonuçları öğrene bilmenize olanak sağlıyor. E devlet portalına şifre ve T.C kimlik numarasıyla giriş yapıldıktan sonra barkod numarasıyla test sonucu anında sorgulanıyor. Diğer yandan Kovid-19 pozitif vakaların mevcut diğer hastalıkları, ilaçları, geçirdikleri operasyonlar ve tetkikleri hekimler tarafından kontrol ediliyor. Peki, Covid test sonucu ne zaman belli olur ve Korona testi sonuçları kaç günde çıkar? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

KORONA VİRÜS TEST SONUCU KAÇ GÜNDE ÇIKAR?

Sağlık Bakanlığı tarafından uygulanan koronavirüs test sonuçları 1-3 gün içerisinde e nabız sistemi üzerinden açıklanıyor.

Test alınma sırasında size verilecek olan barkod numaranızla ve pasaport numaranızla birlikte ,TC Kimlik Numaranızla Sağlık Bakanlığı’nın e nabız uygulaması ile sonuçlar görüntüleniyor.

Sağlık Bakanlığından yapılan bilgilendirmede, “Koronavirüs testi yaptırmış vatandaşlarımız test sonuçlarına e Nabız uygulamasından ulaşabilir” ifadesine yer verildi.

(Visited 328 times, 1 visits today)