×

Antalya Evde Sağlık Hizmeti, Evde Bakım Başvuru

Antalya Evde Sağlık Hizmeti, Evde Bakım Başvuru

Antalya Evde Sağlık Hizmeti, Evde Bakım Başvuru. Antalya’da evde sağlık hizmeti veren kurumlar. Antalya’da evde sağlık bakım, muayene, tedavi ve ambulans hizmeti veren kurumlar. Sağlık Bakanlığı evde sağlık hizmeti, Belediyelerin evde sağlık hizmeti.

1- Sağlık Bakanlığına Bağlı Hastanelerden evde sağlık hizmeti, tedavi ve ambulans hizmeti için 444 38 33 nolu telefonu arayınız.

Bu hizmetlerden faydalanabilmek için hasta, hasta yakını veya hastanın aile hekimi tarafından Türkiye genelinde tek numara olarak tesis edilen 444 38 33 numaralı telefon aranmalıdır. Hastanın TC kimlik numarası, adresi ve hastalıkları gibi kişisel bilgileri verilmesi ile hastalar evde sağlık hizmetleri sistemine dâhil olurlar.

2- Antalya Büyükşehir Belediyesi evde sağlık  muayene, tedavi ve ambulans hizmeti için.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Evde Sağlık Hizmeti ile randevu alan bakıma ve ilgiye muhtaç vatandaşlara sağlık ve bakım hizmetini evlerine götürüyor.

RANDEVU ALINIYOR

Evde Sağlık ekipleri, kayıtlı hastalarına rutin ziyaretlerini sürdürürken, bu hizmeti almak isteyen vatandaşlar, 0 242 326 94 06 numaralı telefondan randevu alabiliyor.

HASTANE İÇİN AMBULANS

Hastanın bilgileri birime ulaştığında, ihtiyaç sahibi doktor ve hemşire tarafından ziyaret ediliyor. Evde bakıma ihtiyaç duyan hasta ve engellilere sağlık hizmeti verilirken, hastaneye gitmesi gereken hastalara da ambulans desteği veriyor. Engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye, banyo hizmeti, hane temizliği ve fizyoterapi hizmetleri veriliyor. Enjeksiyon, pansuman, sonda değişimi gibi hizmetler sunuluyor.


SAĞLIK BAKANLIĞI EVDE SAĞLIK HİZMETİ NEDİR?

Evde Sağlık Hizmeti, yatağa bağımlı ve kronik hastalığı olan hastaların, ihtiyacı olan sağlık hizmetlerinin ev ortamında ve bu konuda uzman bir kadro ile sunulmasıdır. Hastaya tanı koymaktan ziyade tanısı konulmuş hastanın düzenlenmiş olan tedavisinin takibi, uygulanması ve eğitiminin sağlanması Evde Sağlık Hizmetleri ekiplerimizce yapılır.

EVDE SAĞLIK HİZMETİNE BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Bu hizmetlerden faydalanabilmek için hasta, hasta yakını veya hastanın aile hekimi tarafından Türkiye genelinde tek numara olarak tesis edilen 444 38 33 numaralı telefon aranmalıdır. Hastanın TC kimlik numarası, adresi ve hastalıkları gibi kişisel bilgileri verilmesi ile hastalar evde sağlık hizmetleri sistemine dâhil olurlar. Evde sağlık hizmetleri İl Koordinatörlüğü tarafından hastanemizin evde sağlık hizmetleri ekibine ulaşılır. Hastanız evinde ziyaret edilerek ihtiyacına göre sağlık sorunları giderilir ve hasta düzenli bir ziyaret programına alınır.

KİMLER FAYDALANABİLİR?

Evde Sağlık Hizmetlerinden kronik hastalığı nedeniyle hastanede sürekli yatarak tedavi olması gereken, yürüyemeyen ve yatağa bağımlı olup özel ihtiyaçlarını dahi gideremeyecek durumda olan yatalak hastalar yararlanabilmektedir. Yatağa bağımlı olmayan, herhangi bir sağlık kuruluşuna gidebilecek durumda olan hastalar Evde Sağlık Hizmetlerinden yararlanamamaktadır. Bu konuya ilişkin değerlendirme ekiplerimiz tarafından yapılır.

EVDE SAĞLIK HİZMETİ KAPSAMINDA VERİLEN HİZMETLER NELERDİR?

  • Daha önce ilgili dal uzmanı tabiplerce konulmuş olan tanı ve planlanan tedavi çerçevesinde ve kişinin bulunduğu ev ortamında; muayene, tetkik, tıbbi bakım ve rehabilitasyon hizmetlerinin verilmesi,
  • Tıbbi cihaz ve malzeme kullanımına ilişkin raporların çıkarılmasına yardımcı olunması,
  • Hastanın ve ailesinin evde bakım sürecinde üstlenebilecekleri görevler ve hastalık bakım süreçleri ile ilgili bilgilendirilmesi,
  • Hastalığı ile alakalı evde kullanımı gerekli tıbbi cihaz ve ekipmanların doğru ve uygun koşullarda kullanılması konusunda eğitim ve danışmanlık hizmetlerinin verilmesi
  • Lüzumu halinde ilgili dal uzmanlarının da görüşü alınarak gerekli konsültasyonun sağlanması, verilen hizmetler arasındadır.
(Visited 167 times, 1 visits today)

Yorum gönder