Adıyaman’da Tetkik Sonuçları SMS İle Cepte

Tetkik Sonuçlarında SMS Dönemi

Kahta Devlet Hastanesi’nde patoloji tetkikleri yapılan ve sonucunun çıkmasını bekleyen hastalara yönelik SMS ile bilgilendirme uygulaması başladı.

 

Uygulama ile ilgili açıklamada bulunan Hastane Başhekimi Op. Dr. Abdulkadir Dost, “Patoloji laboratuvarımızda biyopsi/sitoloji sonuçları yaklaşık 5-10 günlük değerlendirmeler sonunda sonuçlandırılmaktadır. Bu süreçte hastalarımız sonuçlarının çıkıp çıkmadığını telefon ile veya hastaneye gelerek takip etmek zorunda kalıyordu. İlgili birimlerimizin koordineli çalışmaları sonucunda sistemimize entegre ettiğimiz bu uygulama ile hastalar sonuçları çıkmadan hastaneye gereksizce gelmemiş olacaklar. Bundan böyle sonuçlar ilgili hekim tarafından onaylandığı gibi hastalarımıza sonucunun çıktığı bildirilmekte ve sonucunu alması için hastaneye davet edilmektedir.” dedi.

Uygulamaya başlandığından bu yana patoloji raporlarını almaya gelen hasta sayısında belirgin bir artış yaşandığını ifade eden Patoloji Uzmanı Dr. Erhan İşler ise, “Genellikle hasta inisiyatifine bırakılan sonuç takipleri, SMS uygulaması ile hastanemizce yürütülmektedir. Uygulama ile hastalarımıza patoloji sonuçlarının çıkış zamanları ile ilgili bilgilendirme yapmaktayız. Bu uygulamanın en önemli getirileri ise hastalarımız hem tetkik işlem süreci ile ilgili bilgi edinerek, raporunu ilgili hekime yorumlatması gerektiğini öğreniyor, hem de zaman, enerji ve iş gücü kaybı önleniyor.” dedi.

 

(Visited 58 times, 1 visits today)