×

Tansiyon İçin Hangi Doktora Gidilir?

Tansiyon İçin Hangi Doktora Gidilir?

Tansiyon İçin MHRS’den Randevu Alın. Çeşitli nedenlerden dolayı Tansiyon hastaları Sağlık Bakanlığına Bağlı Hastanelerden ve Aile Hekimlerinden MHRS online randevu ile ALO 182 Telefon ile randevu merkezinden randevu alabilirler. Tansiyon için hangi doktordan MHRS Randevu Alınır?

Tansiyon için hangi doktordan MHRS Randevu Alınır? Tansiyon için hangi branştan Mhrs Randevu Alınır? Tansiyon için hangi bölümden mhrs randevusu alınır? Tansiyon için hangi hekimden randevu almalıyım?

Kişiden kişiye değişiklik arz edebilen tansiyon değerlerinde kiminde 13/7 iken kiminde 9/6 şeklindedir. Farklı iki günde en az iki kez yapılan ölçümlerde 19 yaşını geçmiş bir bireyde büyük tansiyonun 140 mm Hg ve üzerinde ya da küçük tansiyonun 90 mm Hg ve üzerinde olmasına hipertansiyon (yüksek tansiyon) adı verilmektedir. Sinsi bir hastalıktır ve hiçbir belirti görülmeyebilir. Bununla birlikte en sık görülen belirtiler “Enseden alın bölgesine doğru yayılan baş ağrısı, Kulak uğultusu ve kulak çınlaması, Baş dönmesi, Burun kanaması, Çarpıntı, Çarpıntı, Sık idrara çıkma” 

MHRS Online Randevu alarak aile hekimine veya hastaneye muayene olmak için

MHRS GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

Tansiyon için hangi bölümden MHRS Randevusu alabilirim.

Tansiyonun çok çeşitli nedenleri olabilir bu nedenle yapılması gereken ilk iş öncelikle aile hekimine başvurmak olmalıdır. Aile Hekimin yönlendireceği branş hekiminden randevu alabilirsiniz.
-Öncelikle Aile Hekiminden Mhrs Randevu alıp muayene olmanızı tavsiye ederiz.
-Doğrudan uzmana gidecekseniz Dahiliye (İç Hastalıkları) Uzmanından veya Kalp Hastalıkları Uzmanından veya Nefroloji Uzmanından MHRS Randevu alabilirsiniz.
-18 yaşından küçük çocuklar için ise çocuk doktorundan randevu alabilirsiniz

(Visited 739 times, 1 visits today)