×

Sık Havale Geçiren Biri Hangi Poliklinikten Randevu Almalı ?

Sık Havale Geçiren Biri Hangi Poliklinikten Randevu Almalı ?

Sağlık Bakanlığına bağlı hastaneler ve aile hekimlerinden randevu almak isteyen vatandaşlar MHRS sistemi üzerinden randevu alabilirler. Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) internet üzerinden veya ALO 182 nolu çağrı merkezinden randevu vermektedir. Büyük veya küçük sık sık havale geçiren vatandaşlar MHRS’den hangi branşa randevu almalarını bilemediği için bazen hatalı randevu almaktadır.

Sık Havale Geçiren Biri Hangi Poliklinikten Randevu Almalı. Çocuklarda sık görülen havale geçirme rahatsızlığı zaman zaman büyüklerde de karşılaşılan bir sorundur. Peki Sık Havale geçiren biri hangi branş doktorundan randevu almalıdır?
Havale için hangi doktordan Randevu Alınır? Havale için hangi branştan Mhrs Randevu Alınır? Havale için hangi bölümden mhrs randevusu alınır? Havale için hangi hekimden randevu almalıyım?

Çocukların yaklaşık % 4’ü 5 yaşına gelmeden bir havale nöbeti geçirebilir. Erken çocukluk döneminde (3 ay ile 5 yaş arası) beyin ile ilişkisi olmayan, enfeksiyon dışındaki nedenlerle oluşan ve ateşle birlikte görülen havaleler ateşe bağlı (febril) kabul edilir.

Altı yaşın altındaki çocuklarda ateşe bağlı havale geçirme sıklığı %2-5 iken, aile bireylerinde ateşe bağlı havale olanlarda bu oran %8-22’lere kadar çıkmaktadır. Ateşli bir çocuktaki titreme sıklıkla havale ile karıştırılabilir. Bazı çocuklar ailesel yatkınlıklar nedeni ile daha düşük derecelerde havale geçirirlerken; bazılarında ise daha yüksek ateş durumlarında dahi havale görülmeyebilir. Çoğu çocukta havale tekrarlamazken; az sayıda çocuk her ateşli hastalıkta havale geçirebilir.

Havale için hangi doktordan MHRS Randevusu alabilirim.
-Öncelikle Aile Hekiminden Mhrs Randevu alıp muayene olmanızı tavsiye ederiz.
-Doğrudan uzmana gidecekseniz Nöroloji Uzmanından MHRS Randevu alabilirsiniz.
Dahiliye veya intaniye de bakabilir
-18 yaşından küçük çocuklar için ise çocuk doktorundan randevu alabilirsiniz

MHRS Online Randevu alarak aile hekimine veya hastaneye muayene olmak için TIKLAYINIZ

(Visited 97 times, 1 visits today)