Grip İçin MHRS’den Randevu Alınır mı?

Grip İçin MHRS’den Randevu Alınır mı? Grip olan bir vatandaşımız hastanede muayene olmak isterse Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS’den hangi polikliniğe randevu almalıdır?

Grip için hangi doktordan MHRS Randevu Alınır? Grip özellikle kış aylarında yaygın görülen bir hastalıktır.Bazen salgın haline geniş kitleleri etkiler. Ölümcül olabilen bu hastalık için Sağlık Bakanlığı Hastanelerinden MHRS internet randevu merkezinden www.mhrs.gov.tr  online randevu alabilir veya ALO 182 nolu çağrı merkezinden randevu alabilirler.

Grip için hangi doktordan MHRS Randevu Alınır? Grip için hangi branştan Mhrs Randevu Alınır? Grip için hangi bölümden mhrs randevusu alınır? Grip için hangi hekimden randevu almalıyım?

Grip, influenza isimli virüsün neden olduğu, aniden başlayan 39°C üzerinde ateş, halsizlik, şiddetli kas ve eklem ağrıları, titreme, baş ağrısı ve kuru öksürük gibi belirtilerle seyreden bulaşıcı bir enfeksiyondur. Özellikle bağışıklık sistemi zayıf olan kişilerde; çocuklarda, yaşlılarda ve kalp, akciğer hastalığı, böbrek hastalığı, şeker hastalığı gibi kronik hastalığı olan kişilerde ölüme kadar varılabilen ciddi sonuçlara yol açabilir. Bu kadar ciddi sonuçlara yol açan grip, halk arasında genellikle soğuk algınlığı ile karşılaştırılmaktadır. Grip ilk 24-72 saat arasında bulaşıcı hale gelir ve istirahat ile 7-10 gün içinde geçer. Ancak bazı durumlarda hastalık ölümcül noktalara kadar gidebilir. Bu nedenle hastalarda belirtiler şiddetliyse, durum giderek kötüye gidiyorsa, ateşiniz düşmüyorsa (veya şu durumlar söz konusu ise: nefes alma zorluğu, kalıcı ateş, kusma, ağrılı yutma, kalıcı öksürük, kalıcı tıkanıklık ve baş ağrısı) mutlaka hekime başvurmanız gerekir. Hastaların kesinlikle hekime başvurmadan ateş düşürücü ilaçlar ya da antibiyotik kullanmaması gerekir.

Grip için hangi doktordan MHRS Randevusu alabilirim.


-Öncelikle Aile Hekiminden Mhrs Randevu alıp muayene olmanızı tavsiye ederiz.
-Doğrudan uzmana gidecekseniz KBB Uzmanından MHRS Randevu alabilirsiniz.
Dahiliye veya intaniye de bakabilir
-18 yaşından küçük çocuklar için ise çoçuk doktorundan randevu alabilirsiniz

MHRS Online Randevu alarak aile hekimine veya hastaneye muayene olmak için

MHRS GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

(Visited 132 times, 1 visits today)