Sağlık Bakanlığı Aşıla Mobil Uygulaması Nedir?

Sağlık Bakanlığı Korana (Covid 19) Aşı uygulamaları için AŞILA Mobil uygulamasını geliştirdi. Sağlık Bakanlığı  Covid-19 aşı uygulaması kayıtlarının AŞILA mobil uygulaması üzerinden yapılacaağını duyurdu.

Peki AŞILA Mobil Uygulaması nedir ve nasıl işleyecek? AŞILA Mobil’e kimler girecek?

1. AŞILA Mobil ne işe yarar?

Aşı uygulanmadan önce mutlak suretle AŞILA mobil uygulaması üzerinden aşı uygunluğu kontrol edilecek, aşı karekodu okutularak aşı kaydı tamamlandıktan sonra aşı uygulaması yapılacaktır.

2.AŞILA Mobil Uygulaması Nedir? Uygulama hakkında nereden bilgi alabilirim?

AŞILA Mobil Korona Aşı takip uygulama ve randevu sistemidir.AŞILA uygulaması ile ilgili tüm bilgilere, dokümanlara, duyurulara ve eğitim videolarına https://asila.saglik.gov.tr adresinden erişilebilecektir.

3. AŞILA Mobil Uygulamasını Nereden ve Nasıl İndirebilirim?
AŞILA mobil uygulamasını https://mobilmarket.saglik.gov.tr adresi üzerinden İOS, Android ve Huawei telefonları için indirilebilecektir. Uygulama yüklenirken aynı adresteki uygulama yükleme ve kullanım ayarlarına dikkat edilmelidir. Uygulamayı indirdikten sonra kullanabilmek için mutlaka belirtilen ayarlar yapılmalıdır.

4. AŞILA Mobil Uygulamasına kimler ve nasıl giriş yapabilecek?

Aile hekimleri enabız şifreleri (USS veri gönderim veya KDS şifresi olarak da bilinmektedir), hastane hekimleri HSYS şifresi, Sağlık Personelleri ise hekimler tarafından AŞILA uygulamasına kaydedilen cep telefonuna her giriş esnasında gelecek SMS şifresi ile sisteme giriş yapabileceklerdir.

5.AŞILA Mobil Uygulaması yetkilileri kim?

Sorunlar ve destek talepleri öncelikle hastanelerde bilgi işlem birimleri, aile hekimlikleri ve TSM’lerde HSYS il adminleri tarafından çözülmeye çalışılacak, çözülemeyen konular bu kişiler vasıtasıyla https://yazilimdestek.saglik.gov.tr ,sistemi üzerinden AŞILA projesi seçilerek iletilecektir.

 

(Visited 54 times, 1 visits today)