×

MHRS Üyeliği Nasıl İptal Edilir?

MHRS Üyeliği Nasıl İptal Edilir?

MHRS Üyeliği Nasıl İptal Edilir? Merkezi Hekim Randevu Sistemine kayıtlı üye olan vatandaşlar diledikleri zaman MHRS üyeliklerini iptal edebilirler mi? Sağlık Bakanlığı Merkezi Hekim Randevu Sistemi Üyeliği hangi  şartlarda iptal edilebilir?

MHRS Randevusunu iptal etmek mümkün ve çok kolay. Ancak MHRS üye kaydını iptal etmek pek mümkün görünmüyor. Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen Merkezi Randevu Sistemine kendi isteğinizle ve internetten üye olabilirken üyelik iptalini yapamıyorsunuz?

Unutmayalım ki yaşanan Covid 19 Pandemisi nedeniyle Aşı randevuları MHRS’den verilmekte gelecekte’de benzer durumlar olası durumlarda MHRS Üyeliği Her Zaman Gerekeli.

Peki illaki  MHRS Üye kaydımı iptal etmek istiyorum. MHRS Üye Kaydımı nasıl silebilirim diye düşünüyorsanız bunun zorda olsa bir yolu var. MHRS Üye Kaydını Nasıl İptal Ederim? MHRS Üye kaydını hangi durumlarda iptal edebilirim? Ölen kişinin Merkezi Hekim Randevu Sistemi üyelik kaydını iptal ettirmek gerekir mi?

Bazı mücbir durumlarda MHRS kaydınızı iptal etmek için gerekçenizi açık ve ayrıntılı olarak yazın Sağlık Bakanlığı MHRS yönetim masasının yardimmasasi@mhrs.gov.tr mail adresine gönderiniz. İptal başvurunuz yetkili makamlarca incelenip onaylanması halinde MHRS üye kaydınız iptal edilebilir.

Edilebilir diyoruz çünkü edilir diyemiyoruz.  Çünkü genellikle MHRS üye kaydının iptali mümkün değildir.

MHRS Üyelik kaydı neden iptal edilmez? Merkezi Hekim Randevu Sistemi randevu bilgilere, randevu geçmişi, tahlil sonuçları ve muayene bilgileri hasta dosyası belgelerinden olduğu için Devlet Arşiv Yönetmeliği hükümlerine göre imhası mümkün olmayan belgedir.

Bu nedenle Hastane Bilgi Yönetim Sisteminde kayıtlı bilgilerinizin silinmesi de mümkün değildir. Sistemdeki üyeliğinizi silip kapatmanız çok zordur.

Ölen kişinin MHRS üyeliği ise kendiliğinden pasif duruma geçebilir. Zira MHRS nüfus bilgilerini Kimlik Paylaşım Sistemi üzerinden almaktadır. Ölen kişinin bilgileri kapandığı için nüfus bilgileri MHRS’ye gelmediği için MHRS’de kapalı konuma geçecektir.

(Visited 42.863 times, 1 visits today)