×

Mhrs Sudi Arabistan’a Tanıtıldı

Mhrs Sudi Arabistan’a Tanıtıldı

Mhrs Sudi Arabistan’a Tanıtıldı

Sağlık Bakanlığına bağlı tüm sağlık tesislerine tek merkezden muayene randevularının verildiği Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS), Suudi Arabistan Sağlık Bakanlığı yetkililerine tanıtıldı.

Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğünün 08 -09.08.2017 tarihlerinde düzenlediği 2 günlük çalıştay ile MHRS bilişim alt yapısı,çağrı merkezleri ve hastanelerde hizmetin süreçleri hakkında detaylı bilgiler verildi.

Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü MHRS Koordinatörü Hayati TARTAN’ın sistemin tüm bileşenlerini aktardığı sunumun ardından Kurumumuz MHRS Birim Sorumlusu Dr. Gül KERMAN hastanelerde MHRS ‘nin nasıl işlediğini anlattı. Sağlık hizmetlerine erişimi kolaylaştırmak üzere hekimlerimizin ve hastalarımızın randevularını tek bir merkezden koordine ederek buluşturmanın hikayesi Suudi Arabistan heyetinin oldukça ilgisini çekti.

Ülkelerinde Eylül ayında merkezi randevu sistemlerini 2 hastanede pilot olarak başlatacaklarını belirten yetkililer, Türkiye’deki MHRS ‘i örnek aldıklarını belirterek, tüm sunum ve tanıtımları büyük ilgiyle takip ettiler.

Çalıştay süresince hizmetin bütün aşamaları uygulamalı olarak gösterildi. Ayrıca 29 Mayıs Devlet Hastanesi ziyaret edildi. Randevu alarak hastaneye gelmiş olan hastaların kayıt, polikliniğe girişleri yerinde gösterildi. MHRS’ nin uygulayıcısı olan hastane yöneticilerimiz ve hekimlerimiz ile; aynı zamanda da sistemi kullanan vatandaşlarımız ile sohbet etme imkanları oldu.

Türkiye’nin başka ülkeler tarafından takdir edilen ve örnek alınan bir sistemin  ilk kurucusu ve uygulayıcısı olmasının haklı gururunu yaşarken , Suudi Arabistan Heyetine de Merkezi randevu Sistemi Projelerinin bütün aşamalarında başarılar diliyoruz.

(Visited 82 times, 1 visits today)