×

Ankara Numune (Şehir) Hastanesi Sağlık Kurulu Müracaat, ve İletişim Bilgileri

Ankara Numune (Şehir) Hastanesi Sağlık Kurulu Müracaat, ve İletişim Bilgileri

Ankara Numune Hastanesi Sağlık Kurulu Ankara Şehir Hastanesine taşınmıştır. Müracaat, Verilen Rapor Çeşitleri ve İletişim Bilgileri Ankara Şehir Hastanesinden öğrenilebilir.

Hastanemiz Sağlık Kurulu; tek hekimin veya ilgili daldan üç uzman hekimin yetkisi dışında kalan hususlarda veya mevzuatta sağlık kurulu raporu öngörüldüğü hallerde kişilerin sağlık durumlarında karar vermeye yetkili, Yataklı Tedavi Kurumları İşletme Yönetmeliği hükümlerine göre kurulmuş hakem Sağlık Kuruludur.

Hastalarımızın belirli haklardan yararlanabilmesi için zorunlu olan sağlık raporları, sağlık hizmet sunumumuzun en önemli hizmetlerinden biridir. Sağlık Kurulu Hizmeti, Onkoloji Hastanesi zemin katı A Blokta verilmektedir.

Sağlık Kurulu Raporu talebi bulunan hastalarımızın, Merkezi Randevu Sisteminden ( telefonla 182’yi arayarak veya www.mhrs.gov.tr internet sitesinden randevu alınabilir) randevu alarak gelmeleri gerekmektedir.


Müracaat

Sağlık Raporu talebi olan hastalarımızın kendilerinin bizzat veya yasal vasisi ile birlikte başvurması gerekmektedir. Başvuru anında üzerinde T.C. kimlik numarası olan bir belge bulunmalıdır. Sağlık Kurulumuzdan fotoğraf istenmemektedir.


İşleyiş

Sağlık Kuruluna müracaat eden hastalarımız sağlık kurulu bankosunda kaydı yapılır ve ilgili polikliniklere yönlendirilir. Resmi sevkle gelen müracatcılarımızın sevklerini hastanemiz idari binada bulunan gelen evrak bölümünden hastane girişini yaptırmak zorundadır. Poliklinikte muayene işlemleri tamamlandıktan sonra talepte bulunan kişi sağlık kuruluna çağrılır ve Sağlık Kurulu üyeleri başvuru sahibi hakkında nihai kararını verir.


Hastanemizde verilen rapor çeşitleri.

1- Erişkinler İçin Engelli Sağlık Kurulu Raporu
2- Erişkinler İçin Terör, Kaza ve Yaralanmaya Bağlı Durum Bildirir Sağlık Kurulu Raporu (Sevkle Başvurulması Halinde Düzenlenir)
3- 193 sayılı Gelir Vergisi Kanunu hükümlerine göre, engellilik indirimine esas olmak üzere düzenlenen raporlar. (Sevkle Başvurulması Halinde Düzenlenir)
4- Maluliyet tespiti, çalışma gücü kaybı ve meslekte kazanma gücü kaybı oranı, erken yaşlanma hali, vazifelerini yapamayacak şekilde meslekte kazanma gücü kaybını ve malullük derecelerini belirlemeye esas maluliyet raporları (Sevkle Başvurulması Halinde Düzenlenir)
5- Yurt Dışı Tedavilerinin Teyit Raporları
6- Hakem Hastane Sıfatıyla Tetkik Edilen ( Teyit için gönderilen ) Raporlar
7- Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği Kapsamında istenilen Raporlar
8- TSK, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliği Kapsamında istenilen raporlar
9- Sağlık Kurulu Durum Bildirir Raporlar
– Her türlü işe giriş raporları
– Silahlı-Silahsız güvenlik görevlisi olur raporları
– Vasi Kararlı Raporlar
– Silah taşıma-bulundurma raporları
– Evlat Edinme-Koruyucu Aile Olur Raporları
– Huzur Evi-Bakım Evine Giriş Raporları
– Yurt Dışı Çıkış Raporları
– Üniversite ve Yurt Kaydı İçin İstenilen Raporlar


İLETİŞİM BİLGİLERİ

Ankara Şehir Hastanesi Onkoloji Hastanesi
Zemin Kat A Blok
Telefon : 0 312 552 60 00 – (Dahililer : 600570 – 600571)

(Visited 883 times, 1 visits today)