×

MHRS Randevusu Onaylanmaz İse Ne Olur?

MHRS Randevusu Onaylanmaz İse Ne Olur?

MHRS Randevusu Onaylanmaz İse Ne Olur? Sağlık Bakanlığı hastanelerde yaşanan randevu sorununu çözmek için onaylı randevu sistemini geliştirdi. Merkezi hekim randevu Sistemini kullanarak hastanelerden poliklinik sıra numarası alan hastalar muayene tarihinden bir gün önce randevularını onaylayacaklar.

MHRS Randevusu Onaylanmaz İse Ne Olur?

Muayene tarihinden bir gün önce saat 20.00’a kadar onaylanmayan randevular iptal olur.

Muayene tarihinden 2 gün önce alınmış olan randevular otomatik olarak onaylanmış olur.

Kanser Hastaları ve 65 Yaş üstü hastaların randevularını onaylamalarına gerek yoktur.

Hastalar muayene tarihinden bir gün önce randevularını onayladığı halde muayene olmak için hzstaneye gitmez ise 15 gün içerisinde bir daha randevu alamaz.

Gidilmeyecek randevu iptal edilmelidir.

MHRS Randevu Onaylama işlemi nasıl yapılır?

Randevu onaylama işlemi ALO 182, MHRS internet uygulaması ve SMS yoluyla yapılacağı için e-nabız ve MHR üzerinden iletişim bilgilerinizi kontrol edip güncellemeyi unutmayınız.

Hastane randevu onaylama nasıl yapılır? MHRS randevu nasıl onaylanır, onay kodu ne zaman gelir?

Onaylı Randevu Sistemi, hastanelere ve hekimlere zamanı verimli kullanma imkanı sunan, randevuların iptal edilmesinin ardından boş kalan kapasitenin hizmet bekleyen hastalar için kullanılmasını sağlayacak olan yeni bir uygulamadır.

Randevu tarihinden bir gün önce, akşam saat 20.00’ye kadar kişilerin randevusuna onay vermesi veya gelemeyeceğini bildirmesi gerekecek. “www.mhrs.gov.tr” internet sitesi, mobil uygulama ve “ALO 182” çağrı merkezi olmak üzere tüm kanallar üzerinden “onay” verilebilecek.

Üzerinde herhangi bir işlem yapılmayan randevular, bir gün önce 20.00’de otomatik olarak iptal edilecek. Bu durumda kişi tekrar randevu alabilecek ya da sağlık tesislerinden randevusuz hizmet alabilecek.

Sağlık hizmeti almayı son derece kolaylaştıracak bir gelişmeyi konuşmamın bu noktasında sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Sağlık yöneticileri ve yazılım mühendisleri olarak birlikte bir altyapı kuruldu.

MHRS, telefon ve internet erişiminin olduğu her yerde yepyeni bir özellik kazanmış, modifiye olmuş durumda.

Sistem artık şöyle işleyecek. Ertesi gün randevusu olan her hastamız, saat 20.00’ye kadar randevusuna onay verecek veya gelemeyeceğini bildirecek.

Bu sisteme Onaylı Randevu Sistemi, MHRS’de başlatılan bu yeni döneme de Onaylı Randevu Dönemi deniyor.

Uygulama 13.05.2024 pazartesi günü başladı.

Yeni dönemde ayrıcalıklı iki hasta grubu var. 65 yaş üstü hastalarla kanser hastaları. Bu gruptaki hastalar, onay işlemlerinden istisnadır.

Onaylı Randevu Sistemi, hastanelerimize, hekimlerimize zamanı verimli kullanma imkanı sağlayacak. Hasta, gelemeyeceği randevuyu iptal edecek. Böylece, randevu sadakatsizliği sebebiyle, şu an boş kalan kapasitemizi hizmet bekleyen hastalar için kullanabileceğiz.

Boş kalan her bir randevuda, sistemden randevu alamayıp, talep bırakmış hastalarımıza ulaşacağız. Öncelik, talep bırakan hastalarda olacak. Onaylı Randevu Sistemi sayesinde, öngörümüze göre birçok branşta hastamızın talebine 24 saat içinde cevap verebiliyor

(Visited 5 times, 1 visits today)

Yorum gönder