MHRS Randevu Alma

 


MHRS Randevu Almak İçin Tıklayınız. MHRS Vatandaş Giriş ile tamamen ücretsiz mhrs hastane randevu, mhrs aile hekimi randevu,mhrs diş randevu ve mhrs aşı randevu alabilirsiniz. Covid 19 Biontech aşı randevusu al, Covid 19 Sinovac aşı randevu al, Merkezi Hekim Randevu Sistemine Sağlık Bakanlığının resmi internet web sayfası mhrs.gov.tr ’den mhrs şifrenizle, mhrs.turkiye.gov.tr ’den e-devlet şifrenizle, e-nabız.gov.tr ’den enabız şifrenizle, mhrs mobil cep telefonu uygulaması ve  182 MHRS Çağrı Merkezi‘ni  arayarak telefon ile randevu alabilirsiniz. Aşağıdaki linki tıklayarak Bakanlığın resmi web sayfasına ulaşabilir ve işlemlerinizi yapabilirsiniz. İnternetten Online Mhrs randevusu alabilirsiniz.

MHRS RANDEVU ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ


MHRS Hastane Randevusu Nasıl Alınır?
 Hastane randevusu almanın en kolay yolu nedir?  Mhrs randevu nasıl iptal edilir? Mhrs neden randevu vermiyor? Mhrs üyeliği nedir, Mhrs şifremi nereden alabilirim? Mhrs üyelüğü için şartlar nelerdir? Hastane randevu nasıl iptal edilir?Mhrs Randevu Al, Mhrs Hastane Randevusu slms, Mhrs Aşı Randevu alma, mhrs Covid 19 Biontech aşı randevusu al,  mhrs Covid Alman aşısı randevusu alma, mhrs sinovac aşı randevusu alma, mhrs korona aşı randevusu, mhrs e randevu, mhrs randevu iptali, hastane randevu iptali ,”mhrs gov tr” Hastane muayene Randevusu, için yukarıda saydığımız yollardan birini seçip randevunuzu alınız.

Bu makalmizde sizlere mhrs randevu almanın en kolay yolunu ve yöntemini detaylı olarak açıklayacağız.

Sağlık Bakanlığına bağlı Devlet Hastanelerinde muayene olabilmek için merkezi hekim randevu Sisteminden yararlanmak için alo 182 MHRS Çağrı Merkezi‘ni   telefonu arayabilir veya internetten online olarak www.mhrs.gov.tr adresinden randevu alabilirsiniz. Ama tüm bunları gerçekleştirebilmek için öncelikle mhrs’ye kayıt yaptırıp şifre amanız şart.

Mhrs 2021 yılı çok kullanılan uygulamalardan biri oldu. Uygulamada mhrs’den Covid-19 Aşılama Programı öncelikli gruplarla başladığında randevu almak için yoğun ilgi olmakta. Aşılama için önceliği bulunan gruplar sırasıyla Ulusal Basın ve Medya organları ile kamuoyuna duyurulacak ve bu duyurudan sonra randevu verilmektedir.

MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) ‘ye giriş yapan değerli ziyaretçilerimizin hastane ve hekimden randevu alma işlemini nasıl yapacaklarını yazınız devamını okuyarak öğrenebileceklerdir…

MHRS gelişen bilişim teknolojileriyle yenilenmeye, yeni lokasyonlar ile büyümeye ve hizmet kalitesini geliştirmeye devam ediyor. Sağlık Bakanlığına bağlı tüm sağlık kurum ve kuruluşlarına üç ayrı kanaldan muayene randevusu veren MHRS, Türkiye’nin en büyük kamu çağrı merkezine sahip projesidir. Türkiye’nin her noktasına 7/24 hizmet veren Alo182 çağrı merkezi vatandaşlara en iyi hizmeti vermektedir.

e-Devlet şifresi olan vatandaşlarımız, MHRS üyeliği bulunmasa bile mhrs.gov.tr adresinden e-Devlet girişiyle de MHRS’nin sunduğu hizmetlerden yararlanabilmektedir.

Ana sayfada bulunan “Randevu Al” butonu tıklandıktan sonra açılan sayfada “e-Devlet ile Giriş” seçilerek, kullanıcı bilgileri doldurulup, sisteme kolayca giriş sağlanacaktır. e-Devlet üzerinden mhrs.gov.tr’ye giriş yapan vatandaşlar; randevu oluşturma, iptal etme, geçmiş randevularını görüntüleme gibi bütün hizmetlere kolayca erişebilecektir.

Randevunuzu iptal edebilmek için aşağıdaki seçenekleri kullanabilirsiniz.

https://www.hastanerandevu.gov.tr ya da https://www.mhrs.gov.tr adresinden randevu al bölümüne girdiğinizde, kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan ekranın üst bölümünde yer alan “Randevu Geçmişi” kısmından randevularınızı görebilir, iptal etmek istediğiniz randevunun sağ tarafındaki “İptal Et” butonuna basarak randevunuzu iptal edebilirsiniz.
Akıllı cihazınızdan MHRS Mobile giriş yaptıktan sonra açılan ekranda “Randevu Geçmişi” kısmından randevularınızı görebilir, iptal etmek istediğiniz randevunun alt kısmındaki “İptal Et” butonuna basarak randevunuzu iptal edebilirsiniz.
ALO 182 çağrı merkezimizi arayarak da bilgi güvenliği kapsamında sorulan sorulara doğru cevap vermeniz halinde randevu iptal işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hastaneden Hekimden Nasıl Randevu Alabilirim?

Sağlık Bakanlığına bağlı tüm sağlık kurum ve kuruluşlarına muayene randevu hizmeti sunan Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS), gelişmiş teknolojiler ışığında yenilenmeye ve hizmet kalitesini artırmaya devam ediyor.

2010 yılından bu yana tüm Türkiye’ye kesintisiz hizmet veren MHRS, randevulara artan talebe karşılık yeni bir uygulamayı daha hayata geçirdi. MHRS’de yoğunlaşan talebe cevap vermek, randevuları hatırlatarak MHRS kolaylığından yararlanma oranını yükseltmek ve gerekli durumda iptalini gerçekleştirerek muayene saatlerini tekrar randevuya açmak için randevu tarihinden 1 gün önce vatandaşlara tercihine göre SMS ve sesli arama ile randevu hatırlatma/iptal servislerini hayata geçirdi. Böylece, gidemeyeceği muayene randevularının iptalini gerçekleştiren vatandaşlar diğer vatandaşların MHRS’ den faydalanmasına katkı sağlayacak.

Yazının Türü : Araştırma / Makale

Yazının Amacı : Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşların kullanımına açılan MHRS ‘den nasıl randevu alındığını ziyaretçilerimize anlatmaktır.

Kaynak / Dayanak : Yazı içerisinde kullanılan bazı bilgiler Sağlık Bakanlığı resmi internet sayfası ( www.saglik.gov.tr) ve MHRS Yönergesinden alınmış resmi bilgilerdir.

Tanımlar : Bu yazıda geçen;

MHRS : Merkezi Hekim Randevu Sistemi

SB : Sağlık Bakanlığı

ifade etmektedir.

İçerik :

MHRS Nasıl Randevu Alabilirim ?

MHRS Randevu alma ana kanalları şu şekildedir:

  • ALO 182 çağrı merkezi,
  • MHRS web sitesi (https://www.hastanerandevu.gov.tr; / https://www.mhrs.gov.tr),
  • MHRS mobil uygulaması

* MHRS üzerinden randevu alabilmek için ALO 182 hattımızı arayarak operatörlerimizden destek alabilirsiniz.

*Web’den randevu almak için; (https://www.hastanerandevu.gov.tr / https://www.mhrs.gov.tr) sitesine giriş yaparak, daha önceden üyelik kaydınız yok ise “Randevu Al” butonuna tıkladıktan sonra gelen ekrandan “Üye Ol” seçeneğini tıklayarak üyelik işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer üyeliğiniz mevcut ise kimlik numaranız ve şifrenizle istediğiniz hastane ve hekimi seçerek randevunuzu oluşturabilirsiniz.

*MHRS mobilde randevu almak için ise akıllı cihazınızın uygulama marketinden MHRS uygulamasını indirerek üyelik kaydınız yoksa oluşturabilir, var ise kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaparak randevunuzu alabilirsiniz.

Web sitesine giriş yapıp “Randevu Al” Butonunu tıklayınız.

T.C. No ve Şifrenizi girerek sisteme giriş yapınız.

Açılan pencereden ;

Randevunuzu 3 adımda alabileceksiniz.

  • 1. adımda sol taraftaki arama araçlarını kullanarak uygun hekimlerin listesini getirebilirsiniz.
  • 2. adımda hekim listesinden istediğiniz hekimi seçerek hekim çalışma cetvelini görüntüleyebilirsiniz.
  • 3. adımda hekim çalışma cetvelinden uygun bir saat dilimi seçip randevunuzu kaydedebilirsiniz.

sırasıyla muayene almak istediğiniz “İl”, “İlçe”, “Klinik”, “Hastane”, “Poliklinik” ve “Hekim” seçerek “RANDEVU ARA” butonuna tıklayınız.

Sonrasında açılan pencereden doktoru seçiniz.

Hekim Çalışma cetveli açılınca randevu almak istediğiniz en uygun saati seçerek randevu işlemini gerçekleştiriniz.

(Visited 169.813 times, 26 visits today)