×

Mhrs Gastroloji Randevu Nasıl Alınır?

Mhrs Gastroloji Randevu Nasıl Alınır?

Mhrs Gastroloji Randevu Nasıl Alınır? Vatandaşlarımız Ana Branş Dallarına doğrudan MHRS randevusu alabilirken Yan Dal Branşlar için ana dal branş hekiminin sevki yönlendirmesi ve internet randevusunu açması ile alabilmektedirler. Bu durumda Gastroloji Bölümüne mhrs’den doğrudan randevu alamazsınız. Ancak önce dahiliye polikliniğine muayene olup dahiliye doktorunun gastroloji bölümüne sevki gerekmektedir. Bu işlem yapıldıktan sonra gastrolojiye randevu alınabilir.

Eğer Dahiliye bölümünden gastrolojiye sevkiniz yapılmadı ise ve dahiliye uzmanı mhrs üzerinden gastroloji randevunuzu açmamış ise mhrs’den randevu almayı denediğinizde aşağıdaki uyarı ile karşılaşırsınız.

Seçmiş olduğunuz Gastroenteroloji polikliniği tıpta ileri uzmanlık gerektiren poliklinik olup, doğrudan randevu verilmemektedir. Öncelikle ilgili ana dal polikliniğinde (
İç Hastalıkları (Dahiliye)) muayene olmalısınız. Yapılan muayene ve tetkik işlemleri neticesinde hekimleri tarafından uygun görülen hastalar, “Takip Gerektiren Hasta” olarak sisteme kaydedildiklerinde ileri uzmanlık polikliniklerine MHRS üzerinden doğrudan randevularını alabilirler. 

Tıpta ileri uzmanlık gerektiren yan dal branşlara vatandaşlarımızın bilinçsiz tercihlerinin yol açtığı karmaşayı önlemek amacıyla randevular uzman hekim kontrolünde verilmektedir. Yan dal branşlarından randevu almak isteyen vatandaşlarımız, ilgili ana dal hekimine muayene olduktan sonra hekimleri tarafından uygun görüldüğü takdirde Takip Gerektiren Hasta olarak sisteme kaydedilmektir.

(Visited 68 times, 1 visits today)

Yorum gönder