Mhrs Endokrin Randevu Nasıl Alınır?

Mhrs Endokrin Randevu Nasıl Alınır? Vatandaşlarımız Ana Branş Dallarına doğrudan MHRS randevusu alabilirken Yan Dal Branşlar için ana dal branş hekiminin sevki yönlendirmesi ve internet randevusunu açması ile alabilmektedirler. Bu durumda Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bölümüne mhrs’den doğrudan randevu alamazsınız. Ancak önce dahiliye polikliniğine muayene olup dahiliye doktorunun Endokrin bölümüne sevki gerekmektedir. Bu işlem yapıldıktan sonra Endokrin randevu alınabilir.

Eğer Dahiliye bölümünden Endokrin sevkiniz yapılmadı ise ve dahiliye uzmanı mhrs üzerinden Endokrin randevunuzu açmamış ise mhrs’den randevu almayı denediğinizde aşağıdaki uyarı ile karşılaşırsınız.

Seçmiş olduğunuz Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları polikliniği tıpta ileri uzmanlık gerektiren poliklinik olup, doğrudan randevu verilmemektedir. Öncelikle ilgili ana dal polikliniğinde (
İç Hastalıkları (Dahiliye)) muayene olmalısınız. Yapılan muayene ve tetkik işlemleri neticesinde hekimleri tarafından uygun görülen hastalar, “Takip Gerektiren Hasta” olarak sisteme kaydedildiklerinde ileri uzmanlık polikliniklerine MHRS üzerinden doğrudan randevularını alabilirler

Tıpta ileri uzmanlık gerektiren yan dal branşlara vatandaşlarımızın bilinçsiz tercihlerinin yol açtığı karmaşayı önlemek amacıyla randevular uzman hekim kontrolünde verilmektedir. Yan dal branşlarından randevu almak isteyen vatandaşlarımız, ilgili ana dal hekimine muayene olduktan sonra hekimleri tarafından uygun görüldüğü takdirde Takip Gerektiren Hasta olarak sisteme kaydedilmektir.

(Visited 424 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir