Merkezi Hekim Randevu Sistemi Yeni Kayıt Ol, Mhrs Yeni Üye Ol, Mhrs Şifre Alma

Merkezi Hekim Randevu Sistemi Yeni Kayıt Ol, Mhrs Yeni Üye Ol, Mhrs Şifre Almaş, MHRS Kaydol. MHRS Yeni Üye, mhrs yeni Kayıt, mhrs Kayıt Olma, mhrs kayıt, mhrs üye, olup parola alma işlemleri nasıl yapılır?  Covid 19 aşısını yaptırmak için mhrs’den aşı randevusu almak gerekmektedir. İnternetten online olarak aşı randevusu almak isteyen vatandaşlarımızın daha önceden mhrs üyeliği  yoksa önce mhrs üye kaydı  oluşturup parola alması gerekmektedir.

MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemine Yeni Üye Kaydımı Nasıl Yapabilirim?

https://www.hastanerandevu.gov.tr ya da https://www.mhrs.gov.tr adresinden randevu al bölümüne girdiğinizde, Açılan pencerenin altında “Üye Ol” bölümünden sizin belirleyeceğiniz bir şifre ile üyelik oluşturarak sisteme giriş yapabilirsiniz.

Akıllı cihazınıza MHRS Mobil uygulamasını indirerek “Üye Ol” bölümüne giriş yaptıktan sonra bilgilerinizi girerek Üyelik işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Girmiş olduğunuz bilgilerin Nüfus Müdürlüğünde bulunan bilgileriniz ile eşleşmesi gerekmektedir. Aksi takdirde üyelik işleminizi gerçekleştiremezsiniz.

MHRS Üye Kaydı İçin Tıklayınız

Sağlık Bakanlığı MHRS ‘e nasıl kayıt yapılacağını ve yeni üye olup şifre alma işlemini nasıl yapacağınız hususunda ziyaretçilerimize detaylı bilgi vermektir.

Yazı içerisinde kullanılan bazı bilgiler Sağlık Bakanlığı MHRS web sayfası ( www.mhrs.gov.tr) adresinden alınmıştır.

Bu yazıda geçen;

MHRS : Merkezi Hekim Randevu Sistemi

SB : Sağlık Bakanlığı

ifade etmektedir.

Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS), vatandaşların sağlık hizmetlerine erişimini kolaylaştırmak ve sağlık hizmetleri sunumunda verimi artırmak amacıyla 7/24 esasına göre Alo 182 hattından, mobil cihaz uygulamalarından, hastanelerden, aile hekimlerinden ve web üzerinden vatandaşların istedikleri hastane ve hekime diledikleri zamana muayene randevusu ve covid 19 Aşı Randevusu almalarını sağlamaktadır.

Hastaneler, Ağız Diş Merkezleri, Aile Hekimlerine en kolay ve hızlı randevu almanın yolları nelerdir ?

  1. İnternetten MHRS’ye üye olup parola ile giriş yapıp kendi randevunuzu kendiniz alabilirsiniz.
  2. ALO 182 MHRS Çağrı Merkezini arayarak canlı operatörlerden randevu alabilirsiniz.
  3. e-devlet şifresi ile e-devletten randevu alabilirsiniz.
  4. e-nabız uygulamasına giriş yapıp e-nabız üzerinden randevu alabilirsiniz.
  5. Akıllı telefonlarınıza MHRS uygulamasını indirerek randevu alabilirsiniz.

Eğer randevunuzu www.mhrs.gov.tr adresinden giriş yaparak almak istiyorsanız öncelikle sahip olmanız gereken T.C. Kimlik No ve MHRS Şifrenizdir.

MHRS Şifreniz yok ise, ilk kez sisteme giriş yapıyorsanız sisteme kayıt yaptırıp şifreyi nasıl alacaksınız?

  1. İnternet üzerinden MHRS sistemine giriş yapınız.
  2. Sağ üst köşede yer alan “Randevu Al” butonunu tıklayınız.
  3. Açılan pencereden “Üye Ol” butonunu  tıklayınız.
  4. Açılan pencerede istenilen “Kimlik bilgileri”, “İletişim bilgileri” ve “Güvenlik bilgileri” ni eksiksiz doldurarak kaydet butonu ile kaydediniz.
  5. Tüm işlemleri doğru bir şekilde yaptığınızda “MHRS üye kaydınız başarıyla gerçekleştirilmiştir” penceresi çıkacaktır.

Sonuç: MHRS sistemine giriş yapabilmek için MHRS Şifreniz olmalıdır. Şifre elde etmek için de kayıt olmanız gerekmektedir.

Merkezi Hekim Randevu Sistemi Yeni Üye Kaydı, MHRS Yeni Üye Kayıt. 01.01.2021 Tarihinden sonra 18 yaşını doldurmuş olan vatandaşlarımız Sağlık Bakanlığına bağlı devlet hastanelerinden randevu alabilmek için sisteme kayıtlı olmak zorunda. 18 yaşından küçüklerin üye olmasına gerek olmadan velisi tarafından randevu alınabilmekteydi. Mhrs Kayıt ol 2021

MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi), yeni üye kaydı yapmak için sisteme mhrs gov tr ana sayfasına giriş yapan değerli ziyaretçilerimizin yeni üye kaydını nasıl yapacaklarını yazımız devamını okuyarak öğrenebileceklerdir. Unutmayın MHRS Sisteminden faydalanabilmeniz için önce kayıt yapmanız gerekir. MHRS yeni üye kaydını elektronik ortamda kendiniz oluşturabilirsiniz.

(Visited 142.689 times, 13 visits today)