×

Karabük Yenice Devlet Hastanesi Hizmete Girdi

Karabük Yenice Devlet Hastanesi Hizmete Girdi

Karabük Yenice Devlet Hastanesi Hizmete Girdi.

YENİCE DEVLET HASTANESİ YENİ BİNASINDA HİZMET VERMEYE BAŞLADI.

Yatırım süreci İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, tefrişatı ve hizmete alım süreci Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından yürütülen Yenice Devlet Hastanesi, 29 Mayıs 2017 pazartesi günü yeni binasında hizmet vermeye başladı. 2015 yılı Nisan ayında ihalesi yapılan ve Soylu İnşaat tarafından yapımı tamamlanan Yenice Devlet Hastanesi’nin geçici kabulü 13 Mart 2017 tarihinde yapıldı,1657 m2 oturum alanına ve yaklaşık 6000 m2 kapalı alana sahiptir.
Toplam 25 yatak kapasitesine sahip hastanede; 2 ameliyat odası, 3 yoğun bakım yatağı, 2 SDL (sancı-doğum-lohusa) odası,
3 uzman: 1 İç Hastalıkları Uzmanı,1 Genel Cerrahi Uzmanı,1 uzman aile hekimi,
5 Diyaliz yatağı, 6 acil gözlem yatağı ,1 kırmızı alan müdahale odası ,1 yeşil alan muayene odası, hasta servislerinde; 3 tek kişilik oda, 22 çift kişilik odamız mevcut olup, her odada televizyon, buzdolabı, tuvalet bulunmaktadır.
5 yıldızlı otel konforunda yapılan hastanemiz, Modern ve kullanışlı acil servisi, poliklinikleri ve yemekhane, mescid gibi sosyal donatılarıyla göz doldurmaktadır. Bu vesileyle Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Hasan Özkan ve Hastane Müdürü Aydın Piroğlu ve tüm hastane çalışanlarına hayırlı olsun ziyaretinde bulunan İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Sarı, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kara ve Tıbbi Hizmetler Başkanı Op. Dr. Ahmet Bal, taşınma sürecinde yürütülen çalışmalardan dolayı hastane yönetimine teşekkürlerini ilettiler ve ilerleyen süreçte de hastaneye desteklerinin devam edeceğini belirttiler.Yeni hastanemiz Yenice’ye ve tüm yöre halkına hayırlı olsun… Yatırım sürecinde büyük emekleri ve destekleri olan Milletvekillerimiz Sn. M.Ali Şahin, Sn. Burhanettin Uysal ve Sn. Valimiz başta olmak üzere tüm yetkililere ve Bakanlığımız çalışanlarına şükranlarımızı sunuyoruz…

(Visited 61 times, 1 visits today)