Karabük Üniversitesi Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Merkezi Açıyor

Karabük Üniversitesi Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Merkezi Açıyor

Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları Merkezi

 

İlimiz bünyesinde halkımızın geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamalarına daha kolay erişebilmesi ve yetkisiz kişilerce yapılan uygulamaların önüne geçilebilmesi için Karabük Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Yard. Doç. Dr. Erkan DOĞAN önderliğinde “Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları Merkezi” açmak üzere Müdürlüğümüze başvuruda bulunulmuştur.

Müdürlüğümüzce dosya üzerinde ve yerinde yapılan inceleme sonucunda başvuru Bakanlığımız Bilim Komisyonunca değerlendirilmek üzere Bakanlığımıza sevk edilmiştir. Bakanlığımız Bilim Komisyonunca yapılan değerlendirme ile Karabük Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi bünyesinde “Kupa, Hipnoz, Fitoterapi ve Akapunktur” uygulamalarına yönelik merkez açılması uygun görülmüştür.

Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları Merkezinin açılması ve halkımızın hizmetine sunulmasında emeği geçen başta Başhekimimiz Yard. Doç. Dr. Erkan DOĞAN ve Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterimiz Op.Dr. İsmail Kara olmak üzere, Hastanemizde hizmet vermekte olan Prof. Dr. Afife Ayla KABALAK, Prof. Dr. Mustafa ÖZTÜRK, Yard. Doç. Dr. Süleyman ERSOY, Yard. Doç Dr. Ali Ramazan BENLİ ve Yard. Doç. Dr. Bilge ÖZCAN’a teşekkür ederiz.

Ayrıca bu vesileyle halkımızdan, geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamalarını (özellikle hacamat ve sülük uygulaması gibi) yetkisi olmadığı halde izinsiz şekilde uygulayan şahıslara itibar etmemelerini ve bu tür durumlarla karşılaştıklarında Müdürlüğümüze ihbarda bulunmalarını istirham ediyoruz. İnsanımızın sağlığını hiçe sayarak ve halkımızın manevi duygularını istismar ederek uygunsuz koşullarda bu uygulamaları yapanlar hakkında bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da mücadelemizin devam edeceğini belirtmek istiyoruz. Bakanlığımızın izni ile Karabük Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi bünyesinde açılan bu merkezin, vatandaşımızın bu yöndeki taleplerini karşılayacağını ve her alanda olduğu gibi bu alanda da güvenli ve kaliteli hizmet vereceğini ifade ederek, tüm halkımıza hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

(Visited 55 times, 1 visits today)