İstanbul Korona (Covid 19 ) Danışma Hattı

İstanbul Korona (Covid 19 ) Danışma Hattı. İstanbul Corana danışma ve şikayet hattı, İstanbul Covid 19 yardım hattı, İstanbul covid bildiri hattı.

Koranavirüs Danışma Hattı ALO 184


SABİM, Yeni Koronavirüs Hastalığı ile mücadele kapsamında “Koronavirüs Danışma Hattı” olarak 7/24 hizmet vermektedir. Bu süreçte hem çağrı işlemi hem de sesli yanıt sistemi (IVR) hizmetiyle T.C. Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu tarafından hazırlanan algoritma çerçevesinde Yeni Koronavirüs Hastalığı konusunda güvenilir-güncel bilgi sunulmakta ve riskli vatandaşlarımızın ne yapması gerektiği konusunda doğru yönlendirme sağlanmaktadır.

Sesli yanıt sistemiyle algoritma sorularına verilen cevaplara göre hastalık riski değerlendirilmekte riskli vatandaşlarımız SABİM bünyesindeki sağlık personeline veya sağlık kuruluşlarından muayene randevusu alması için Merkezi Hekim Randevu Sistemine (MHRS) aktarılmaktadır. Sağlık personeline aktarılan kişilere gerekli bilgilendirme ve yönlendirmeler yapılmakta, algoritma sonucu riskli kişilerin gerekli bilgileri alınarak 112 Acil Yardım Hattına bildirilmekte ve takibi yapılmaktadır. Bilim Kurulu tarafından yapılan “COVID-19 (SARS-CoV-2 Enfeksiyonu) Rehberi” güncellemeleri SABİM’in algoritmasına da yansıtılmaktadır.

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Koronavirüs Tele Rehabilitasyon Destek Programı (KOREH)

COVİD-19 pandemisi nedeniyle koronavirusden etkilenen/etkilenmeyen, karantina nedeniyle evde kalmak zorunda olan genç/yaşlı aktivite düzeyi düşük/yüksek, sağlıklı/sağlığı bozulmuş bireyler, kronik hastalıkları olan hastaneye ulaşamayan vatandaşlarımız için Koronavirus Tele Rehabilitasyon Destek Programı (KOREH)‘i sizler için hazırladık.

Bu destek programında fizyoterapistlerimizle sizler için hazırladığımız egzersizler yer almaktadır. İçerikte; kuvvetlendirme, germe egzersizleri, aerobik egzersizler, solunum egzersizleri, yoga, pilates, meditatif solunum egzersizleri, farklı yaş gruplarının evde yapabileceği aktif kalma egzersizleri yanı sıra spinal kord, hemipleji, bel fıtığı, skolyoz, ankilozan spondilit, osteoporoz, lenf ödem gibi özellikli hastalıklar için egzersiz föyleri ve videolar bulunmaktadır.

Bu destek programına;

0850 305 5667

numaralı hattı arayarak ulaşabiliyorsunuz. Sizi bir fizyoterapistimiz karşılayacak. Genel sağlık durumunuzla ilgili kısa görüşmeden sonra size uygun bir egzersiz programı önerecek. Görüşme sırasında kas iskelet sistemi ile ilgili bir probleminiz olduğunu belirtirseniz fiziksel tıp ve rehabilitasyon uzmanı bir hekim tarafından telefon ile aranmanız amacıyla telefon numaranızı alarak görüşmeyi sonlandıracak. Sonrasında uzman hekim arkadaşımız sizleri arayarak gerekli önerilerde bulunacak ya da gerekli tetkik ve tedavilerin yapılabilmesi amacıyla bir sağlık kurumuna yönlendirecek.

HALK SAĞLIĞI HİZMETLERİ BAŞKANLIĞI
Adres: İstanbul Cad. General Kani Elitez Sok.. No:8-1 Yenimahalle Bakırköy/İSTANBUL
Telefon: 0212 409 20 00 (Santral)
Fax : 0212 546 12 01
İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Koronavirüs Tele Rehabilitasyon Destek Programı (KOREH)

İstanbul İl Sağlık müdürlüğünün resmi sitesinde yayımladığı duyuru ile;

 

Tele Rehabilitasyon destek programımızın hepinize faydalı olacağını umut ediyoruz.

COVİT- 19 pandemisinin kontrol altına alınması için evde kalmanızı önemle vurguluyor ‘egzersiz eve sığar’ diyerek saygılarımızı sunuyoruz.

Egzersiz programlarına ve videolara ulaşmak için TIKLAYABİLİRSİNİZ….

(Visited 357 times, 1 visits today)