×

Alo 182 MHRS Hastane e-Randevu Alma

Alo 182 MHRS Hastane e-Randevu Alma

MHRS Portalı Randevu Alma. Merkezi Hekim Randevu Sistemi sağlık Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan en büyük e-Hizmetlerden biri olarak ilgi görmeye devam ediyor. MHRS vatandaşların hayatlarında mutlaka karşılaştıkları bir uygulama. Bugün 80 milyon vatandaşın mutlaka hastanelere işi düşmekte ve doktor muayenesi olmaktadır. Hastaların hastaneye gitme korkusu olduğunu hepimiz biliriz. Hastane korkusunun en önemli nedeni ise istediğimiz doktordan randevu almak, sıra beklemek ve hastane kuyrukları olarak sıralayabiliriz. İşte MHRS Portalı Doktordan sıra almayı kolaylaştıran bir sitem olarak vatandaşların hizmetinde. İnternetten www.mhrs.gov.tr adresinden veya ALO 182 nolu MHRS çağrı merkezinden randevu alabilirsiniz.

MHRS Portalından Randevu Almak İçin TIKLAYINIZ

Yukarıdaki linki tıklayarak MHRS Portal Anasayfadan giriş yapabilirsiniz. MHRS Giriş işlemi ulaştığınız ana sayfadan il seçerek randevu alma işlemine başlayabilirsiniz. İl seçtikten sonra seçtiğiniz ildeki hangi hastanede muayene olacaksanız o hastaneyi seçin. Seçtiğiniz hastanede hangi branşta veya bölümde muayene olacaksanız o bölümü seçin. seçtiğiniz bölümde hangi doktora muayene olacaksanız o doktoru seçin. Muayene olmak istediğiniz tarihi belirleyip randevunuzu alabilirsiniz.

Yada ALO 182 nolu telefonu arayarak karşınıza çıkan operatörler aracılığı ile hangi il hangi hastane, hangi bölüm için randevu alacaksanız operatöre bildirir istediğiniz gün randevu alabilirsiniz.

Merkezi Hekim Randevu Sistemi ilk defa SSK döneminde SSK hastanelerindeki kuyruk çilesini çözmek için kullanılmıştı. O dönem sadece hastane bazlı olan uygulamalar SSK hastanelerinin Sağlık Bakanlığına devriyle birlikte sonlandırılmıştır. Bugün Türkiye genelinde modern bir şekilde tüm sağlık bakanlığı hastanelerine tek merkezden randevu alınabilmektedir.

Yapılan Anketler ve geri bildirimler gösteriyor ki vatandaş MHRS portalından oldukça memnun. Sağlık Bakanlığının tek sıkıntısı sistemin yeterince kullanılmıyor olması. Son derece kolay ve başarılı bir sistem olmasına rağmen vatandaşlar halen hastanelere gidip kuyruk beklemeyi tercih etmektedir. Bunun en önemli sebebi ise alışkanlıkların devam ettirilmesi olarak değerlendirilmektedir.

Sizde kolay muayene olmak istiyorsanız Merkezi Hekim Randevu Sisteminden randevu almayı unutmayınız.

etiket:Mhrs Portal,Mhrs Randevu, Mhrs Giriş,Mhrs,Mrs,mh

 

(Visited 152 times, 1 visits today)