×

e Nabız Tahlil Sonuçları, e nabız Sonuç Sorgulama

e Nabız Tahlil Sonuçları, e nabız Sonuç Sorgulama

e Nabız Tahlil Sonuçları, enabız Sonuç Sorgulama. Tüm sonuçlar e-Nabız üzerinden öğrenilecek. e nabıza, eNabız şifresi ile veya E-Devlet şifreniz ile E-Nabız sistemi üzerinden tüm hastanelerdeki, aile hekimliklerindeki (sağlık ocağı )  sonuçlarınızı görebilirsiniz. Sağlık Bakanlığı Merkezi Laboratuvar Sistemini (MELİS Sonuç Sorgulama) kapatarak aile hekimi tarafından istenilen Aile sağlığı Merkezi tahlil sonuçlarını ve hastanelerde yapılan tahlil sonuçlarını e nabızdan öğrenilmesi gerektiğini duyurdu.

e NABIZ ŞİFRESİ İLE SONUÇ SORGULAMA

e-DEVLET ÜZERİNDEN SONUÇ SORGULAMA

Sağlık Bakanlığı MELİS Hasta Sonuç sayfasından sunulan aile hekimliği tahlil sonucu sorgulama hizmetini 15 Ekim 2023 tarihinde sonlandırdı. Artık tüm tahlil sonuçları e-Nabız üzerinden verilecek.

E-NABIZ’A NASIL GİRİŞ YAPARIM?

Sisteme girişte kimlik doğrulama iki şekilde mümkün olmaktadır.

1. E-Devlet kapısı üzerinden E-Devlet şifresi, E-İmza veya Mobil İmzanızı kullanarak T.C. numaranız ile sisteme giriş yapabilirsiniz (Şekil1). E-Devlet girişine tıkladığınızda Şekil2’de gördüğünüz E-Devlet girişine yönlendirileceksiniz.

Giriş yaptığınızda profil bilgilerinizi oluşturmak için yönlendirildiğiniz ilk ekranda Kullanım Şartları bulunmaktadır. Profilinizi oluşturmaya başlamak için “e-Nabız Sistemi kullanım koşullarını okudum” yazısının yanında bulunan kutucuğu işaretlemeniz gerekmektedir.

2. E-Devlet şifreniz yoksa Sağlık Bakanlığına kayıtlı Aile Hekiminize cep telefonu numaranızın kaydını yaptırarak, telefonunuza gelecek kısa mesaj ile size iletilen tek kullanımlık erişim kodunu kullanarak sisteme giriş yapabilirsiniz.

Yaptırmış olduğunuz tüm tahliller ve sonuçlarını tarih ve açıklama bazında referans değerleri ile birlikte bu ekranda listeleyebilirsiniz. Dilediğiniz tahlilin üzerine basarak detaylarına ulaşabilirsiniz. Tarih aralığına ve işlem adına göre filtreleme yapabilirsiniz

Tahlillerinizin sonuçları referans değeri aralıklarının dışındaysa bu farklılık renklendirmeyle size gösterilmektedir. PDF butonu ile bütün tahlil sonuçlarınızı bilgisayarınıza pdf olarak kaydedebilir sadece istediğiniz tahlil sonucunuzu seçip veya belirli tarih aralığındaki tahlillerinizi seçip bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

‘Bu işlem bana ait değil’ butonuna basarak işlemin size ait olmadığı bildiriminde bulunabilirsiniz. Grafik simgesine tıklayarak tahlil sonucunuzu grafik üzerinde görebilir, aynı sayfada bulunan tablo butonu ile sonuç değerlerinizi tablo şeklinde görebilirsiniz.

(Visited 232 times, 1 visits today)

Yorum gönder