Covid 19 Aşısı Yaptıranlara İkinci Doz Ve Takibi

Covid 19 Aşısı Yaptıranlara İkinci Doz Ve Takibi

Sağlık Bakanlığı tarafından oluşturulan COVID-19 Aşısı Kayıt ve Bildirim sistemi ile covid 19 aşısı yaptıran vatandaşların ikinci dozu ne zaman yaptıracağı, randevuyu nasıl alacağı, takibini nasıl yapacağı bildirimi sağlanmaktadır.

İlk Sağlık çalışanlarına yapılacak olan aşı için randevu almanız gerekmektedir.

e-Nabız uygulamasına girdiğinizde Covid 19 butonunu tıklayın. Karşınıza COVID-19 pandemik aşılaması için belirlenen öncelikli gruplar içerisinde yer almaktasınız. Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden randevunuzu alarak aşınızı yaptırabilirsiniz. uyarısı çıkacaktır.

Aşı uygulaması yapılan her kişi, sonrasında aşıya ait tüm detaylara (elektronik aşı kartı vb.) cep telefonuna gönderilecek kısa mesajdan (SMS) ve e-Nabız hesabından erişebilecektir.

İkinci doz aşınızın randevusu hekiminiz tarafından verilip kısa mesaj (SMS) olarak cep telefonunuza gönderilecektir. MHRS ve e-Nabız hesabınız üzerinden randevunuzu kontrol edebilir veya değiştirebilirsiniz. Dilerseniz aşı uygulaması ve randevu bilgilerinizin olduğu elektronik aşı kartının çıktısını alıp saklayabilirsiniz.

Aşı sonrası istenmeyen etkiler elektronik ortamda kayıt altına alınacak ve titizlikle izlenerek değerlendirilecektir.

AŞI RANDEVU ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

(Visited 144 times, 1 visits today)