×

Bir Tıkla Ücretsiz MHRS Randevu Alın

Bir Tıkla Ücretsiz MHRS Randevu Alın

Bir Tıkla Ücretsiz MHRS Randevu Alın

Vatandaşlarımız için hastanelerden ve aile hekimlerinden randevu almak artık çok kolay. Üstelik yapacağınız hastane randevu işlemleriniz tamamen ücretsizdir.

TIKLAYIN ÜCRETSİZ MHRS RANDEVU ALIN

Sağlık Bakanlığına bağlı hastaneler, Ağız ve diş sağlığı merkezleri ile aile hekimlerinden randevu almanın üç yolu vardır:

1- MHRS İnternet Randevu : internetten online olarak doktor randevularınızı tamamen ücretsiz alabilirsiniz. Üstelik hangi ilden, hangi hastaneden, hangi hekimden almak istiyorsanız uygun olduğunuz gün ve saatte randevunuzu tamamen kendiniz belirliyorsunuz. Bu işlemleri yaparken hiçbir ücret ve aidat ödemek zorunda değilsiniz. Tek sahip olmanı gereken interneti olan bir bilgisayar veya cep telefonudur.

İnternetten ücretsiz MHRS randevu alıp hastaneler, ağız diş sağlığı merkezleri, aile hekimlerinden muayene olabilmek için öncelikle www.mhrs.gov.tr adresine giderek MHRS kaydınızı yapmanız ve kayıttan sonra size verilen şifre ve T.C. kimlik numaranız ile sisteme giriş yaparak randevu almanız yeterli olacaktır.

2- ALO 182 MHRS Çağrı Merkezinden Randevu : ALO 182 MHRS ÇAĞRI MERKEZİNİ sabit, ev ve cep telefonlarından arayarak hekim randevunuzu alabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken hangi telefon olursa olsun 182 numarasını çevirerek Sağlık Bakanlığı MHRS Çağrı Merkezini aramak olacaktır.

Karşınıza çıkan canlı operatöre hangi il, hangi hastane, hangi hekim, hangi gün ve saatte randevu almak istediğinizi belirtip randevu alabilirsiniz. Operatör size uygun olan randevular hakkında bilgi verecek ve yönlendirecektir.

Alo 182 ‘yi arayarak telefonla randevu alabilmek için tek gerekli olan T.C. Numaranız, haa bir de arayabilmek için tabiki bir telefon.

Telefonla randevu almak tamamen ücrersiz değildir. Aradığınız telefon tarifesine göre ALO 182 nolu telefonu aramak normal konuşma veya arama ücreti gibi size ücret yansımaktadır. Örneğin; telefondaki tarifeye göre kısa ve özel numara olan 182 yi aramanızın dakikası 50 kuruş olsun. Telefonla arayıp randevu alma süreniz 3 dakika ise 3*50=150 kuruş (1,5 TL) ücret ödersiniz.

3- Hastane Başvurarak Randevu : Halep kullanılmakta olan bir yöntemdir. Hastalar hastaneye gidip kayıt bölümlerinden doktor randevusu almaktadırlar. Bu durum ancak boş kalan doktor randevuları için yararlı ancak çok zaman almaktadır.

(Visited 119 times, 1 visits today)