Başkent Üniversitesi İstanbul Hastanesi Ayak Sağlığı Polikliniği

Başkent Üniversitesi İstanbul Hastanesi Ayak Sağlığı Polikliniği

Hastanenin resmi web sayfasında verilen habere göre;

Ayak bakımında ülkemizde bilimsel çalışmalar ortaya koyan uzman kadrosu ve modern cihazlarıyla ayak sorunlarınıza çözüm oluyor. Siz de ayak sorunlarınızı unutup “SAĞLIĞA ADIM ATIN”.

• Medikal ayak bakımı
• Diyabetik ayak bakımı
• Batık tırnak bakımı
• Kalınlaşmış tırnak bakımı
• Deforme tırnak bakımı
• Mantarlı tırnak ve deri bakımı
• Jel sistemi uygulamaları
• Nasır bakımı
• Deri deformasyon, sertleşme ve kalınlaşma bakımları
• Çatlak topuk bakımları
• Destek malzemelerin uygulanması ( tabanlık,silikon v.s)

Medikal ayak bakımı: Medikal ayak bakımında hijyenik tırnak kesimi ve dizaynı,tırnak yüzeyinin temizlenmesi ve parlatılması, sertleşmiş derilerin giderilmesi podoloji cihazları ile yapılır.Herhangi bir ayak sorunu olmayan ayaklarda oluşabilecek sorunların önüne geçmeyi de amaçlayan sağlık ve estetiğe yönelik bir bakımdır. Müdahale alanı, el hijyeni,dezenfeksiyon ve sterilizasyon hastane standartlarında yapılmaktadır.Tamamen tıbbi cihazların kullanıldığı özel fr eze uçlar ile yapılan bu bakımlarda, güzel,estetik, ve sağlıklı ayaklara sahip olacaksınız.

Diyabetik ayak bakımı: Diyabetik ayakların bakımında bazı farklılıklar bulunmaktadır. Diyabetik hastaların ayaklarında ortaya çıkan ufak problemler bile, ihmal edildikleri takdirde ciddi ikincil komplikasyonlara yol açabilmektedir. Diyabetik ayaklarda dolaşım bozukluğu ve his kaybı bulunabilmektedir. Ciltte incelme, soğukluk ve solukluk gelişmekte, hastalar sıcak, soğuk, dokunma ve ağrı hislerini duyamamaktadır. Bu nedenle diyabetlilerin ayaklarına kesici makas, pens ve sivri uçlu aletler kullanılmadan cihaz ile bakım yapılmakta ve cildi besleyen özel ayak ürünleri önerilmektedir.

Batık tırnak bakımı: 3TO adı verilen tel sistemi ile batık tırnağın cerrahi olarak çekilmesine gerek kalmadan ağrısız, acısız tırnağın çevresindeki dokulara batması engellenerek, tırnak şeklinin düzeltilmesi ve batığın bir daha oluşmasının önüne geçilmektedir.

Kalınlaşmış (grifotik) veya matarlı tırnak bakımı: Kalınlaşmış mantarlı tırnaklar ağrısız, acısız ve kanamasız şekilde hastalıklı doku bırakılmadan podoloji cihazları ile inceltilerek temizlenmektedir. Gerekiyor ise jel sistemi uygulanmaktadır.

Deforme tırnak bakımı: 
Deformasyona uğramış, darbe sonucu ya da farklı nedenlerle şekli bozulmuş tırnaklar tekrar şekillendirilmekte ve deformasyonlar düzeltilmektedir.

Nasır bakımı: Nasır tabakaları podoloji cihazı ile acı vermeden temizlenirken, baskının(basıncın) oluştuğu bölge korunmaya alınarak tekrar nasır oluşumu engellenmektedir.

Çatlak topuk bakımı:  Derideki çatlaklar mikroorganizmalar için giriş kapısı teşkil etmekte, ağrılı olabilmekte ve çorap kullanımını zorlaştırabilmektedir. Düzenli olarak derinin inceltilmesi ve kişinin derisine uygun özel ürünlerle bakım yapılması ile topuk çatlakları tamamen düzeltilebilmektedir.

Jel sistemi uygulaması: Kalınlaşmış, deforme ve batık tırnaklarda, tırnak yatağının düzeltilmesi amacıyla uygulanmaktadır. Jel tırnak sistemi ile mantarlı tırnaklarda tedavi süreci kısaltılmaktadır. Ayrıca tırnakta kalınlaşmadan veya mantardan dolayı oluşan rahatsız edici kötü görüntü ortadan kaldırılmaktadır.

Deri deformasyon, sertleşme ve kalınlaşma bakımları: 
Özellikle ayak tabanında, uygunsuz basınç dağılımı, bası ve sürtünme nedeniyle oluşan sertleşme ve kalınlaşmalar, ağrısız acısız şekilde cihaz yardımı ile inceltilebilmektedir.
Tekrar oluşmasını engellemek için bası giderici destek malzemesi uygulanmaktadır. Ciltteki ölü tabakalar temizlenerek uygun ürünlerle bakım yapılmaktadır. Düzenli bakım ile cilt canlı, pürüzsüz ve ince hale getirilebilmektedir. Ayağın normal basış dışında içe ve yana daha fazla basılması, tarak kemikleri veya topuk üzerine daha fazla yük binmesi önemli sorunlara yol açar.

Uzmanımız tarafından uygulanan ayak tabanı basış analizi yöntemiyle basış problemleri tespit edilip, destek malzeme (tabanlık, silikon v.s.) kullanılarak sorunlarınıza kalıcı çözümler sağlanabilmektedir.

(Visited 137 times, 1 visits today)