×

Balıkesir Üniversitesi Geleneksel tıp Uygulama Merkezi İletişim

Balıkesir Üniversitesi Geleneksel tıp Uygulama Merkezi İletişim

Balıkesir Üniversitesi Geleneksel tıp Uygulama Merkezi İletişim. Balıkesir Üniversitesi Geleneksel Tıp uygulama Merkezi

Balıkesir Üniversitesi GETAT Uygulama Merkezi

Balıkesir Üniversitesi Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama Merkezi 16/06/2015 tarihli Makam onayı ile kurulmuştur.

Uygulama İzni Verilen Alanlar:
1- AkupunkturUygulayıcılar
1- Doç.Dr. Burak GÜLCENİletişim Bilgileri: 
Balıkesir Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi
Çağış Yerleşkesi 10145 Bigadiç Yolu Üzeri 17 km. Balıkesir
Tel: 0 266 612 10 10
http://hastane.balikesir.edu.tr/

AKUPUNKTUR UYGULAMA MERKEZİ AÇILDI

Balıkesir Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde Akupunktur Uygulama Merkezi açıldı.

Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları Yönetmeliği kapsamında, Akupunktur Uygulama Merkezi şartlarını yerine getiren Balıkesir Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi, Sağlık Bakanlığı’nın uygun görüşü ile Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü tarafından açıldı.
Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, Akupunktur Uygulama Merkezi ruhsatını, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Servet Kocaöz’ün elinden aldı. Rektör Özdemir, Alternatif Tıp yöntemlerinin birçok hastalığın tedavisine yardımcı olduğunu, Üniversite hastanesi olarak da İldeki ilk merkezi açmanın önemli olduğunu belirtti.
Kocaöz ise Sağlık Bakanlığı’nın alternatif tıp uygulamalarını desteklediğini, 2014 yılı sonunda çıkan yönetmelikle uygulamaların standart ve kontrollü hale getirildiğini, bu kapsamda hasta potansiyelinin çok yüksek olduğunu vurguladı.
Akupunktur Uygulama Merkezi Sorumlu Hekimi Yrd. Doç. Dr. Burak Gülcen ise Akupunktur uygulamasının çok çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanıldığını; eklem ağrıları, migren ve gerginlik tipi baş ağrıları, akut ve kronik bel fıtığı ağrıları, obezite tanısı almış hastada diyete uyum, sigara bırakma sırasında oluşan anksiyete, uyku bozuklukları, inmeye bağlı kısmi felçlerde oluşan kas güçsüzlükleri gibi daha nice hastalıkta etkinliği olduğunu, hastaları merkeze beklediğini belirtti.
Açılışa Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, Balıkesir İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Servet Kocaöz, Tıp Fakültesi Dekan Yrd. Prof. Dr. Mehmet Tevfik Yavuz, BAÜ Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Tunay Karlıdere, İl Sağlık Şube Müdürleri Dr. Yasin Tatoğlu , Dr. Ahmet Hakan, BAÜ Hastanesi Başhekim Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Köroğlu ve Doç. Dr. Murat Başbuğ ve BAÜ Hastanesi Akupunktur Uygulama Merkezi Sorumlu Hekimi Yrd. Doç. Dr. Burak Gülcen katıldı. HABER MERKEZİ

(Visited 313 times, 1 visits today)