Ankara Başkent Üniversitesi Hastanesi’nde Palyatif Bakım Merkezi Hizmet Vermekte

Ankara Başkent Üniversitesi Hastanesi’nde Palyatif Bakım Merkezi Hizmet Vermekte

Ankara Başkent Üniversitesi Hastanesi resmi internet adresinde yer alan habere göre;

Palyatif Bakım Merkezi


Palyatif bakım; tedavisi mümkün olmayan bir hastalık ile mücadele eden hastalara ve ailelerine destek ve bakım hizmeti veren çok yönlü bir tıp anlayışıdır.  Palyatif bakım tüm dünyada insan hakkı olarak ele alınmaktadır.

Geriatri Psikososyal Rehabilitasyon Merkezi’mizde çeşitli hastalıklar nedeniyle yatağa bağımlı hastalarımızın son dönemlerini kaliteli bir şekilde geçirmesi için palyatif bakım ekibi olarak hasta ve hasta yakınlarımızın yanındayız.

İlkelerimiz:

  • Hastanın son dönemini kaliteli ve huzurlu şekilde geçirmesi,
  • Hasta ve hasta yakınının karar ve seçimlerine saygı duyma,
  • Hastanın yakınlarına yas döneminde profesyonel destek sağlamaktır.

Palyatif bakımda hedef hastalığın kaynağı değil hastanın kendisidir. Palyatif bakım özel bir hastalığa hitap etmez, zamanı sınırlı olarak kabul edilen hastanın, hasta hakları gereği, insan onuruna yakışır şekilde son zamanlarını geçirmesi hedeflenir. Yani amaç, hastanın hastalıktan doğan sıkıntılarını tolere edebileceği seviyeye getirmektir.

Hastanın primer hastalığını yöneten hekimle koordineli olarak çalışan palyatif bakım ekibimiz hastanın ihtiyaçlarını belirleyerek tedaviyi yürütürler.

Palyatif Bakım Birimi; doktor, hemşire, psikolog ve yardımcı sağlık elemanlarından oluşmaktadır. Ekibin çalışma protokolleri arasında hasta yakınlarının özel bir önemi bulunmaktadır. Çünkü, hastalarının son dönemlerine tanıklık etmek oldukça yıpratıcı ve zor bir deneyimdir.  Palyatif Bakım Birimi tarafından hasta ve hasta yakınlarına sağlanacak psikolojik ve sosyal destek bu yüzden büyük önem taşır.

İletişim ve Bilgi için

Adres : Yukarı Bahçelievler, Mareşal Fevzi Çakmak Cd. 10. Sk. No:45, 06490 Bahçelievler Ankara
Telefon : +90 312 203 68 68

Çağrı Merkezi

0312 203 68 68

 

(Visited 433 times, 1 visits today)