×

Ankara 1.Bölge KHB Bilgi Güvenliği Projesi

Ankara 1.Bölge KHB Bilgi Güvenliği Projesi

Ankara 1.Bölge KHB Bilgi Güvenliği Projesi

Bilgimizi Şifreliyoruz Projesi Eğitimi

       Ankara Kalkınma Ajansı Teknik Destek Programı kapsamında “Bilgimizi Şifreliyoruz” eğitim projesinin açılışı Ankara 1. Bölge sağlık tesislerimizden SBÜ Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapıldı.

Açılışa Genel Sekreterimiz Prof.Dr.Öner ODABAŞ, Tıbbi Hizmetler Başkanı Uzm.Dr.Şükrü ÖZDEMİR, Numune EA Hastanesi yöneticisi Prof.Dr.Nurullah ZENGİN, hastane yöneticileri ve çok sayıda sağlık çalışanı katıldı. Hacettepe Üniversitesi öğretim görevlileri tarafından verilecek eğitimler, 21 – 23 Haziran tarihleri arasında üç gün sürecek.

Prof.Dr.Ö.ODABAŞ açılış konuşmasında, “Bilgimizi Şifreliyoruz” eğitim projesini çok önemsediklerini vurgulayarak, “Bu proje bilgi güvenliği açısından oldukça önemli bir konu. Günümüzde artık hastalık ve tanı gruplarına ilişkin bilgiler, farklı maksatlar için kullanılabilir hale getirilmiştir. Bu bilgilere ulaşılarak özellikle ticari kullanıma açık hale getirilebilir, sağlık bir ticari alana kaydırılabilir. Bu anlamda bilgi güvenliği oldukça önemli hale gelmiştir. Sağlık çalışanlarının bu eğitim programları ile daha detaylı bilgi güvenliğini öğrenmelerinde fayda var.” dedi.

Prof.Dr.Ö.ODABAŞ, tüm ar-ge faaliyetlerini de yakından takip ettiklerini bildirerek, hazırlanmakta olan yeni projelerden bahsetti. Prof.Dr.ODABAŞ, “Kalkınma ajansı ile, hemşirelik uygulamalarında kanıta dayalı tıp yaklaşımları konusunda bir projemiz daha hazırlanıyor. Tubitak ile yaptığımız,  Zekai Tahir Burak Hastanemizin Normal doğumun özendirilmesine yönelik projelerimiz bulunmakta” dedi.

Numune EA Hastanesi Yöneticisi Prof.Dr.Nurullah ZENGİN ise yaptığı konuşmada, “Proje bazlı çalışmalara daha fazla adapte oluyoruz. Gerek Genel Sekreterliğimiz ve gerekse hastanemiz olarak hazırlanan pek çok projeyi, destek veren kurumlarımızla tamamlıyoruz. Bilim ve tıp camiası olarak, proje bazlı çalışmalarımız zaman içerisinde daha da artacak. Eğitim ve araştırma hastaneleri, yeni isimleriyle sağlık uygulama ve araştırma merkezleri, gerçekten önemli bir araştırma potansiyeline sahip. Biz de yönetim olarak, bu noktada daha fazla teşvik edici olup desteğimizi artıracağız, kurumlar arası iş birliği ile güzel neticeler alacağımıza inanıyorum” dedi.

 

(Visited 116 times, 1 visits today)