×

Aile Hekimi MHRS Randevusu Oluşturabiliyor

Aile Hekimi MHRS Randevusu Oluşturabiliyor

Vatandaşlar hastane randevularını Merkezi Hekim Randevu Sistemi Üzerinden alabilmektedirler. Ayrıca Aile Hekimlerinede MHRS randevusu alınabilmektedir.
Pekii Aile Hekiminden MHRS randevusu aldığınızda aile hekimi sizi muayene ettikten sonra MHRS sitemi üzerinden sizin adınıza MHRS Hastane Randevusu alabileceğini biliyor musunuz?
Özellikle Yandal Randevularında randevunuzu sizin için aile hekimleri de alabilmektedir. İşte Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklama.

AİLE HEKİMLERİMİZİN HASTANE RANDEVU MERKEZİ UYGULAMASINI KULLANMALARI

T.C Sağlık Bakanlığı, Hastane Randevu Merkezi Uygulaması’nı 2010 yılında başlatmış, 2012 yılında tüm Türkiye’yi sisteme dahil etmiştir. Mevcut uygulamaya göre vatandaşlar Bakanlığa bağlı tüm hastanelerden ve ağız ve diş sağlığı merkezlerinden, ALO 182 üzerinden telefonla, internet üzerinden www.mhrs.gov.tr vehastanerandevu.gov.tr adresleri kullanılarak hastane randevusu alabilmektedirler. Akıllı cep telefonu olan vatandaşlarımız Hastane Randevu Merkezi Mobil Uygulaması’nı telefonlarına veya tabletlerine ücretsiz indirerek de randevu hizmetinden faydalanmaktadırlar.
Aile hekimlerimizin gerektiğinde hastalarını hastaneye yönlendirirken randevularını da alabilmelerini sağlayan uygulama, ilk olarak 1 Mayıs 2013 tarihinde Ankara’da hayata geçirilecektir. Daha sonra 1 Haziran 2013 tarihinde tüm Türkiye genelinde uygulamaya başlanacaktır. Bunun için gerekli teknik altyapı hazırlanmış olup, Aile hekimleri kendi kullandıkları sistemden giriş yaparak istedikleri hastane ve istedikleri branş hekiminden (yan dal uzmanlık alanları uygulamaya1 Haziran’da dahil edilecektir.) uygun gördükleri hastalarına randevu oluşturabileceklerdir.
T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI
Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü
MHRS Koordinatörlüğü

MHRS Yardım Masası
mhrs@saglik.gov.tr
0 312 258 50 05

MHRS Randevu İçin Tıklayınız

(Visited 90 times, 1 visits today)