×

Afyonlu Hastanelerde Kolay Muayene Olmanın Yolu MHRS

Afyonlu Hastanelerde Kolay Muayene Olmanın Yolu MHRS

Afyonlu Hastanelerde Kolay Muayene Olmanın Yolu MHRS. Ülke genelinde olduğu gibi Afyon’da da MHRS’ye verilen önem arttı.

HASTANELERDE MUAYENE OLMANIN EN KOLAY YOLU: MHRS

MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi), Sağlıkta Dönüşüm Programı kapsamında vatandaşlarımızın sağlık hizmetine daha kolay erişiminin sağlanması ve hastanelerimizin daha etkin ve verimli şekilde hizmet sunabilmesi için geliştirilmiş bir projedir.
Merkezi Hekim Randevu Sistemi, vatandaşlarımızın ALO 182 hattını arayarak, www.mhrs.gov.tr internet adresi üzerinden veya MHRS Mobil uygulamasını akıllı cihazlara veya tabletlere kurarak Sağlık Bakanlığına bağlı hastaneler ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerinden muayene randevusu almalarını sağlayan bir hizmettir.
Vatandaşlar tarafından merak konusu olan 182′ yi aramak, ister sabit hatlardan olsun isterse cep telefonlarından olsun sabit bir telefon hattını aramakla eşdeğerdir. Vatandaşların telefon hattına ilave bir ücretin faturalandırılması söz konusu değildir.
Afyonkarahisar Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm.Dr. Murat ÇAĞLAYAN, MHRS’nin önemine dikkat çekip hastanelerdeki doktor bekleme sürelerini azaltarak daha verimli hizmet sunmayı amaçladıklarını belirterek, “ Zamanı etkin kullanmayı sağlayan MHRS sayesinde vatandaşlarımızın sıra bekleyerek, zaman kaybına engel olacağız. Hastalarımızın MHRS den rahatça randevu alabilmelerini sağlamak için hastane içinde oluşturulan MHRS Destek Masalarımızla çalışmalarımız devam etmektedir.

Ayrıca MHRS sayesinde yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın hastaneye gitmeden evlerinden kolaylıkla randevu alabilmesi de memnuniyet verici. Hastalarımıza tek merkezden standart daha kaliteli ve verimli hizmet sunmayı planlıyoruz. Bu konuda vatandaşlarımız için bilinçlendirme çalışmalarımız sürüyor” dedi.

(Visited 76 times, 1 visits today)