×

Afyonkarahisar Devlet Hastanesi GETAT Merkezi Hizmette

Afyonkarahisar Devlet Hastanesi GETAT Merkezi Hizmette

Afyonkarahisar Devlet Hastanesi GETAT Merkezi Hizmette

Afyonkarahisar Devlet Hastanesi internet adresinde yer verilen habere göre;

Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’nde Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT) Uygulamaları Ünitesi açıldı.

Açılışa Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr.Serhat Korkmaz, Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Mehmet Duran, hastane yöneticileri ve çalışanları katıldı.

Açılışta konuşan Vali Tutulmaz, Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamalarının son döneme kadar çok rağbet görmediğini ama artık Sağlık Bakanlığı’nın kontrolünde uzman ellerde yaygınlaşmaya ve değer görmeye başladığını belirterek “Bu yöntemde amaç ilaca gerek duymadan hastayı tedavi etmektir. Elbette ki hastamızın bu tedaviden bir cevap alamaması durumunda uzman hekimlerimiz gerekli her türlü müdahaleyi yine yapacaklardır. Fakat GETAT uygulaması ile isteyen hastalarımızı öncelikle geleneksel yöntemlerle tedavi etmeye çalışacaklar. Bu önemli birimin, şehrimize ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr.Serhat Korkmaz da yaptığı konuşmada bu birimde hizmet verecek olan hekim ve sağlık personelinin Sağlık Bakanlığı’nın açmış olduğu eğitime katılarak belge aldığının altını çizerek “Bizim, hastalarımıza geleneksel yöntemlerle şifa vermek gibi bir amacımız olduğu kadar bir diğer amacımız da halkımızı merdiven altı tabir edilen ve gerekli hijyen ve uzmanlık bilgisi kurallarını karşılamayan yerlerden kurtarmaktır. Hacamat, hipnoz gibi geleneksel tedavi yöntemlerini artık hastanemizde, uzman hekim ve personelimizden gönül rahatlığı ile alabilirler” dedi.

(Visited 177 times, 1 visits today)