Yedek Kontenjan MHRS Randevu Al

Yedek Kontenjan MHRS Randevu Al. MHRS yedek kontenjan nedir? Yedek kontenjan randevusu nasıl alınır? Telefon ile MHRS randevu için yedek kontenjan var mı?

MHRS randevu sistemi üzerinden “Yedek Randevu” sistemi oluşturuldu. Öncelikle https://mhrs.gov.tr/  adresinden (e devlet üzerinden de girebilirsiniz” MHRS Randevu Portalına giriş yapıp şehir, hastane ve poliklinik seçmelisiniz.

Sonrasında açılan sayfada yedek kontenjan butonu mevcut ise o sayfada yedek kontenjan açmış olan doktorlar turuncu renkte karşınıza çıkacak. Bu doktorlara tıklandığında yine yedek kontenjan açılmış olan saatlerin turuncu renkte olduğu görülecektir.

Seçmiş olduğunuz saat aralığında yedek kontenjana randevu alarak o saatler arasında muayene olabilirsiniz.

Bakan Koca, MHRS üzerinden doktor randevusu alan her 100 kişiden ortalama 30’unun gelmediğini vurgulayarak, “Bu durum, çalışanlarımızın zaman kaybına, randevu için bekleyen hastaların sağlık hizmetlerinin gecikmesine yol açıyor. Eğer doktora gelmeyecekseniz, randevu tarihinden en az 2 gün önce MHRS’ye girip, randevunuzu iptal edin. Bu davranış sağlık sistemine karşı görevinizdir. Doktorlarımızın, randevuya gelmeyen hastaları bekleyerek zaman harcamamaları için hastanelerimizin yedek randevu açmasına izin verilmiştir. Açılan yedek randevuların, randevusuna gelmeyen hasta oranının altında olması şartı vardır. Hastaneler, saat başı en çok 1 yedek randevu açabilir. Yedek randevular MHRS üzerinden alınmaktadır. Uygulama geçici ve hekimlerin isteğine bağlıdır” açıklamasında bulundu.

(Visited 73 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir