Uykusuzluk Çeken Biri Hangi Poliklinikten Randevu Almalı.

Uykusuzluk Çeken Biri Hangi Poliklinikten Randevu Almalı.Uykusuzluk için hangi doktordan MHRS Randevu Alınır? Uykusuzluk bir hastalık değildir ama bir hastalığa bağlı ortaya çıkar. Uyuyamamaktan şikayetçi olan hastalar genelde psikolojik rahatsızlık içerisinde olabilmektedirler.

Uyuyamayan hastalar yada uykusuzluk çeken hastaların Merkezi Hekim Randevu Sisteminden randevu alıp muayene olmaları son derece kolay. online MHRS hastane randevusu veya alo 182 çağrı merkezinden telefon ile randevu alırken hangi polikliniğe gideceğinizi yazının devamında öğreneceksiniz.

Uykusuzluk için hangi doktordan MHRS Randevu Alınır? uyku sorunu için hangi branştan Mhrs Randevu Alınır? Gece uyumama sorunu için hangi bölümden mhrs randevusu alınır? Uykusuzluk için hangi hekimden randevu almalıyım?

Uykusuzluk (İnsomnia) Nedir?
Uykuya dalmakta veya uykuyu sürdürmekte güçlük veya uykunun dinlendirici olmaması gibi şikayetler “uykusuzluk” olarak tanımlanır. Yetişkinlerin yüzde 10–15’inin süregelen ve ciddi uykusuzluk tarifi son derece yaygındır. İlerleyen yaşlarda ve kadınlarda daha yaygındır. Uykunun zamanı ve süresi altta yatan hemeostatik uyku sürdürümü ve sirkadiyen (biyolojik saat) süreçlerle belirlenir. Uykusuzluk, bilişsel ve psikomotor performans kaybı, düşük yaşam kalitesi, artmış sağlık harcamaları, artmış iş okul devamsızlığı ve artmış duygudurum ve anksiyete bozuklukları veya madde kullanımı ile ilişkilidir.

Uykusuzluk için hangi doktordan MHRS Randevusu alabilirim.


-Öncelikle Aile Hekiminden Mhrs Randevu alıp muayene olmanızı tavsiye ederiz.
-Doğrudan uzmana gidecekseniz Nöroloji Uzmanından MHRS Randevu alabilirsiniz.

-Eğer uykusuzluğun kaynağı psikolojik ise psikiyatri uzmanı da size bakar.
-18 yaşından küçük çocuklar için ise çoçuk doktorundan randevu alabilirsiniz

(Visited 211 times, 1 visits today)