Üniversiteler Yüz Yüze Eğitime Eylülde Başlıyor Mu?

Üniversiteler Yüz Yüze Eğitime Eylülde Başlıyor Mu? Üniversiteler ne zaman açılıyor? Üniversiteler 2021- 2022 Eğitim Öğretim faaliyetine başlıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 31.05.2021 Tarihinde yaptığı yeni normalleşme açıklamasında Üniversitelerin yeni dönemde yüz yüze eğitime 13 Eylül 2021 Tarihinde başlayacağını duyurdu. Üniversiteler yeni akademik dönemde yüz yüze eğitime başlayacak.

Bu açıklamalara göre ne okullarda nede üniversitelerde 1 Haziran itibariyle yüz yüze eğitim kararı çıkmadı. Ancak üniversiteler 13 Eylül’de açılacak.

3 saat 45 dakika süren toplantının eğitim açısından özeti: Üniversiteler, 13 Eylül’de açılacak dedi. Ama yüz yüze mi? On line mı? net olarak söylemdi Ama anlaşılan salgının seyrine göre yüz yüze eğitimin açılacağı yönünde olmaktadır. Sayın Cumhurbaşkanı öğrencilerin yaz döneminde hazırlık yapmasının önünü açmış oldu. İlk ve orta dereceli okullar hakkında açıklama yapılmadı. Şimdi  genelge beklenecek.

Normalleşme takvimi

Haziran ayı boyunca sokağa çıkma sınırlamaları hafta içi ve cumartesi günü akşam 22.00 ile sabah 05.00 saatleri arasında uygulanmaya devam edecektir.

Bu sınırlama hafta sonu cumartesi 22.00 ile pazartesi sabahı 05.00 arasında, yani pazar gününün tamamını da kapsayacak şekilde uygulanacaktır.

Temmuz ayında bu kısıtlama süreleri ve günleri, vaka ve vefat sayılarındaki değişime, aşılamada kat edilen mesafeye göre yeniden belirlenecektir.

Bu mekanlarda sokağa çıkma kısıtlaması olan pazar günü ise sadece paket servis hizmeti verilmeye devam edilecektir.

Kahvehane, kafe, çay bahçesi, halı saha, spor salonu, lunapark gibi işletmeler kurallar çerçevesinde pazar günü hariç 07.00-21.00 arasında yarından itibaren çalışabilecek.

Üniversitelerin 2021-2022 eğitim öğretim yılı akademik takvimi 13 Eylül itibarıyla başlayacaktır.

Kamu kurumlarındaki esnek mesai uygulaması yeni bir düzenlemeye kadar devam edecektir.

Spor kulüpleri genel kurullarını haziranın ilk gününden itibaren, diğer kuruluşlar da ikinci yarısından itibaren gerçekleştirebileceklerdir.

Açık ve kapalı alanlardaki nikahlar ve nikah şeklindeki düğün törenleri, belirlenen şartlara uygun şekilde 1 Haziran’dan itibaren başlayabilecek.

(Visited 90 times, 1 visits today)