Selçuk Tıp Hastanesi Meliha Ercan Hasta Konukevi Hizmete Girdi

Selçuk Tıp Hastanesi Meliha Ercan Hasta Konukevi Hizmete Girdi

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinin resmi web adresinde yer alan habere göre;

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi gören hasta ve hasta yakınlarına hizmet verecek olan Meliha Ercan Hasta Konukevi  faaliyetine başladı.

Alaeddin Keykubat Kampüsü içerisine hayırsever iş adamı Nurullah Ercan tarafından yaptırılan ve Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin’in yakından takibiyle kısa sürede yapımı tamamlanan Konukevi, 4 bin 109 m2 alanda, 48 oda ve 96 yatak kapasitesine sahip olarak hizmet veriyor.

 

ANNESİNİN ANISINI YAŞATMAK İÇİN YAPTIRDI

 

Daha önce yapımı devam eden konukevinin inşaatını ziyareti sırasında Nurullah Ercan böyle bir yardım yapmasının nedenini ‘’Annemi yılbaşında kaybettik. Annem çok hayırseverdi. Aile olarak onun anısını yaşatmak istedik.” sözleriyle ifade etmişti.

 

 

ÖNEMLİ BİR İHTİYACI KARŞILAYACAK

Otel standartlarında dizayn edilen konukevi, ayaktan ya da yatarak tedavi gören hasta ve hasta yakınlarının acil barınma ihtiyaçlarının ücretsiz olarak giderilmesi için hazırlandı. Konukevi bu özelliğiyle Selçuklu’nun ve tüm bölgenin önemli bir ihtiyacını karşılamış olacak.

Ercan Şirketler Topluluğu ve Bien Seramik’in Yönetim Kurulu Başkanı Nurullah Ercan’ın annesi Meliha Ercan adını taşıyan hasta konuk evi ile ilgili yapım kararı 2017 yılında imzalanan protokolle sağlanmıştı. Protokolde imzası bulunan isimler ise; Konya Valisi Yakup Canbolat, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin ve hayırsever işadamı Nurullah Ercan’dı.

(Visited 94 times, 1 visits today)