×

Sağlık Bakanlığı Randevu Alma, Aşı Randevu Al, Mhrs Giriş

Sağlık Bakanlığı Randevu Alma, Aşı Randevu Al, Mhrs Giriş

Sağlık Bakanlığı Randevu Alma, Aşı Randevu Al, Mhrs Giriş. Sağlık Bakanlığı Covid 19 aşı randevusu al, Covid 19 aşı hakkı sorgulama, covid 19 Bionteh aşı randevusu alma, Covid 19 Sinovac aşı randevusu alma, Covid 19 Spunik aşı randevusu alma.

Dünya genelinde yaşanan Covid salgını nedeniyle geliştirilen Korana aşıları için öncelikli gruplarda yer alan ve e nabız sisteminde kendilerine aşı çıktığı mesajı gelen vatandaşlarımız e-Nabız üzerinden, Mhrs üzerinde ve e devlet üzerinden giriş yaparak aşı randevusu alabilirler.

SAĞLIK BAKANLIĞI RANDEVU ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Ülkemizde şuanda Sinovac aşısı ve Biontech aşısı için randevu seçeneği bulunmakta. İlk aşınızı hangi aşıyı yaptırdıysanız ikinci aşıyıda aynı aşıyla devam etmeniz gerekmektedir. Zaten Sağlık Bakanlığı aşı randevu sistemi farklı aşı yaptırmanıza müsade etmemektedir. Rus Sputnik aşısı için Sağlık Bakanı Rusya’dan aşı alınacağını belirtti ancak henüz aşı gelmediği için şuanda Rus aşısı için randevu alma imkanınız bulunmamaktadır.

Pfizer-BioNTech aşısının corona virüsüne karşı koruyuculuğunu gösteren güncel veriler açıklandı. Tamamen aşılanmış 12 bin kişiden elde edilen verilere göre, aşının virüse karşı koruyuculuk oranı yüzde 91.3 olarak açıklandı. Aşının Güney Afrika mutasyonuna karşı da yüzde 100 etkili olduğu belirtildi.

Şili hükümeti, Sinovac’ın Covid-19 aşısı CoronaVac’ın, semptomatik enfeksiyonu önlemede yüzde 67 etkili olduğunu bildirdi.Şili Sağlık Bakanlığı’nın hazırladığı raporda, aşının hastaneye yatışların önlenmesinde yüzde 85, ölümlerin önlenmesinde ise yüzde 80 etkili olduğu kaydedildi.

Reuters’ta yer alan son dakika haberine göre Rusya’nın geliştirdiği Sputnik V kovid-19 aşısının gerçek hayattaki etkinlik oranı açıklandı. Sputnik V adlı koronavirüs aşısı dünyada resmi onay alan ilk aşı olmuştu.

Açıklama Sputnik V aşısını geliştiren ekibin başında yer alan isimlerden Denis Logunov tarafından yapıldı. açıklanan veriler laboratuvar sonuçlarına değil ‘gerçek hayat’ verilerine yani aşının uygulandığı 4 milyona yakın kişiden alınan veriler dayanıyor. Denis Logunov, her iki dozu da alan söz konusu kişilerde aşının etkinlik oranının yüzde 97,6 olarak tespit edildiğini duyurdu.

(Visited 174 times, 1 visits today)