Nüfus Bilgileri Değiştiğinde MHRS Bilgilerini Güncellemek Zorunlu mu ?

Nüfus bilgilerinde değişikli olan vatandaşlar MHRS kayıtlarındaki bilgilerini değiştirmek zorunda mı? Merkezi Hekim Randevu Sistemindeki kişisel bilgilerde değişiklik yapılmasını gerektirecek durumlar nelerdir?

Evlenme, boşanma, ad değişikliği, soyad değişikliği gibi nüfus bilgilerinde meydana gelen değişiklikler sonucunda MHRS bilgilerini de değiştirmek zorundamıyız? MHRS bilgilerini nasıl değiştireceğiz ?

https://www.mhrs.gov.tr adresinden randevu al bölümüne girdiğinizde, kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra ekranın sağ üst kısmında yer alan adınız ve soyadınızın yazdığı mavi ikon üzerine geldiğinizde hesabınız gelecektir. buradan “Hesap Bilgilerim” kısmından ilgili değişikliği yapabilirsiniz.

Merkezi Hekim Randevu Sistemi kayıtlarında iki türlü bilgi mevcuttur. Bunlardan T.C. No, Ad, Soyad, Cinsiyet, Doğum tarihi doldurulması zorunlu olan bilgilerdir.

Merkezi Hekim Randevu Sistemi içerisinde yer alan diğer bilgilerden ise Cep telefonu, sabit telefon gibi bilgilerin en az birinin doldurulması zorunludur.

Bu bilgilerin birinci verilen kısmı Nüfus bilgileridir. Nüfus bilgilerini elle kendiniz düzeltip girebileceğiniz gibi “Bilgilerimi Nüfus Müdürlüğünden Al” butonuna basarak otomatik olarak Nüfus bilgileriniz kimlik paylaşım sisteminden alınacaktır.

Ayrıca kişisel bilgilerin yanı sıra sadece MHRS’de kayıtlı olan bilgileriniz var. Bu bilgileri kendiniz düzeltebilirsiniz.

MHRS Kayıt Bilgilerinizi Nasıl Güncelleyeceksiniz?

https://www.hastanerandevu.gov.tr ya da https://www.mhrs.gov.tr adresinden randevu al bölümüne girdiğinizde, kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra ekranın üst kısmında yer alan “Hesap Bilgilerim” kısmından ilgili değişikliği yapabilirsiniz.

MHRS Mobil uygulamasından da kimlik numaranız ve şifrenizle giriş yaparak “Hesap Bilgileri” bölümünden istediğiniz değişikliği yapabilirsiniz.

(Visited 3.085 times, 1 visits today)