Niğde ÖHDÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Uyku Bozuklukları Merkezi Açıldı

Niğde ÖHDÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Uyku Bozuklukları Merkezi Var

Hastanenin internet sitesinde verilen bilgiye göre;

Hastanemiz bünyesinde olmayan ve hastalarımızın hizmet alma yolunda başka merkezlere gitmelerini engellemek ve yerinde kaliteli hizmeti için eksik olan ünite ve birimler açılmaya devam ediyor.

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Fatih BALCI, yeni hizmete giren Uyku Bozuklukları Merkezi ile ilgili açıklamada bulundu. Uzm. Dr. BALCI;” . Genel Sekreterlik olarak hastanelerimizde eksik olan ve başka merkezlere gitmelerini önlemek için açtığımız yeni ünite ve birimlerle hastalarımıza en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz. Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi kendini yenilemeye ve büyümeye devam ediyor. Uyku Bozukluları Merkezi ile hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Uyku bozuklukları günlük hayatı olumsuz etkileyen faktörlerin başında gelir. Son zamanlarda artış gösteren ve sık sık bu rahatsızlıklar için başvuran hasta sayısı artış göstermekteydi. Uyku merkezini çalışmasını yaparak hastanemizde iki yataklı olarak hizmet veren ünite kuruldu. Uyku Bozuklukları Merkezi ile birçok kişinin yaşadığı uyku problemleri artık hastanemizde analiz edilecek. Halkımıza daha iyi hizmet vermek, hastanelerimizin büyümesi ve gelişmesi  yolunda yaptığımız çalışmalarımız devam ediyor. Sürekli kendini yenileyen güncel, son teknolojik cihazlarla Niğde’ye en iyi hizmeti vermek için gayret ve çaba sarf ediyoruz. Açılan yeni ünitenin ilimize hayırlı olmasını diliyorum.”dedi.

Uyku Bozukları Merkezinde uyku problemi çeken ve buna neden olan sebepler teşhis edilecek. Uyku merkezi, ünite sorumlu hekimi  Göğüs Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Ayhan VAROL ve  dört yardımcı sağlık personeli ile hizmet vermeye başladı.

(Visited 196 times, 1 visits today)