MHRS’den Randevu Almanın Ne Gibi Avantajı Var?

MHRS’den Randevu Almanın Ne Gibi Avantajı Var? Randevularını Merkezi Hekim Randevu Sisteminden alan vatandaşların hastanede sıra beklemeden muayene olmaları mümkün. MHRS randevusunu internetten online randevu merkezinden www.mhrs.gov.tr  TC kimlik numarası ve Mhrs şifresiyle girerek randevusunu alan vatandaşlar. randevusunu e-Devler şifresiyle www.turkiye.gov.tr adresinden alan vatandaşlar ile randevusunu ALO 182 MHRS Çağrı Merkezinden alan vatandaşlar sıra beklemeden muayene olabilirler.

Sistem üzerinden randevusunu aldıktan sonra Hastane kayıt işlemlerinizin yapılabilmesi için randevusundan en az 15 dakika önce hasta kayıt birimine başvuran hastalar muayene saati geldiğinde sıra beklemeden muayene olabiliyor.

ÖNCELİKLİ HASTALAR UYGULAMASI

İhtiyaçları önceliğimiz olan 65 yaş üstü, riskli gebe ve engelli vatandaşlarımız için MHRS’de randevu önceliği uygulaması başlatıldı.

Hekimlerimizin günlük belli kontenjanları otomatik olarak bu vatandaşlarımıza ayrılmaktadır. Sağlık Bakanlığı kayıtlarında “öncelikli” kaydı bulunan vatandaşlarımız kendilerine ayrılmış olan kontenjandan faydalanarak randevu alabilmektedirler.

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan duyuruda Merkezi Hekim Randevu Sisteminden Randevu alan hastaların öncelikli hasta olarak sıra beklemeden muayene olabilecekleri belirtilmektedir.

Sağlık Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan MHRS Sisteminin Amacı da zaten Bu;

  • MHRS”nin temel hedefi hastanelerde muayene öncesi bekleme süresini ortadan kaldırıp, hastane ve poliklinik önlerindeki kalabalıkları azaltarak herkes için daha sakin ve huzurlu bir ortam sağlanmasıdır. Amaç vatandaşların kendi zamanlarını doğru yönetmeleridir.
  • Hastanelerde kaynak kullanım ve dağıtımının ölçülmesi suretiyle sağlık hizmetlerinde verim ve kalitesinin artırılmasıyla MHRS verileri sayesinde sağlık politikalarının geliştirilmesine yardımcı olmaktır.
  • Hastanelerdeki hekim iş gücünün etkin kullanımını sağlamaktır.
(Visited 101 times, 1 visits today)