×

MHRS Telefon Numarası Güncelleme, Mhrs Tel No Değiştirme

MHRS Telefon Numarası Güncelleme, Mhrs Tel No Değiştirme

MHRS Telefon Numarası Güncelleme, Mhrs Tel No Değiştirme. MHRS Telefon Numarası Güncelleme. Merkezi Hekim Randevu Sisteminde kayıtlı olan eski telefon numaramı nasıl değiştirebilirim?

Merkezi Hekim Randevu Sistemi  hastalar tarafından hastane ve aile hekimlerine kolay randevu almanın en kolay yolu ve Covid 19 aşı randevu almanın tek yolu Merkezi Hekim Randevu Sistemi.

Aşı ile ilgili bilgiler ile muayene bilgileriniz hakkında Cep telefonunuza mesaj geleceği için mhrs cep telefonu bilgilerinizi güncel tutmaya çalışmanızda fayda var. İnternetten ücretsiz üye olmak ve randevu almak için önce kayıt yaptırın.

MHRS Cep telefonu bilgilerinizi güncellemek için https://www.mhrs.gov.tr adresine giriş yapın ve aşağıdaki resimde görüldüğü üzere “Hesap Bilgileri Değiştirme” butonunu tıklayarak açılan pencereden

“İletişim Bilgileri butonunu tıklayarak  telefon numaranızı değiştirebilirsiniz. Zaman zaman internet MHRS şifresini unutan vatandaşların tekrar şifre alabilmeleri için mhrs bilgileri güncel olmalıdır.

https://www.hastanerandevu.gov.tr ya da https://www.mhrs.gov.tr adresinden randevu al bölümüne girdiğinizde, kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra ekranın üst kısmında yer alan “Hesap Bilgilerim” kısmından ilgili değişikliği yapabilirsiniz.

MHRS Mobil uygulamasından da kimlik numaranız ve şifrenizle giriş yaparak “Hesap Bilgileri” bölümünden istediğiniz değişikliği yapabilirsiniz.

https://www.hastanerandevu.gov.tr ya da https://www.mhrs.gov.tr adresinden randevu al bölümüne girdiğinizde, daha önceden üyelik kaydı oluşturmuşsanız “Hatırlamıyorum” bölümüne geliniz.

Burada iki yol ile parolanızı yenileyebilir ya da geçici bir parola oluşturabilirsiniz;

  1. E-posta bölümünde T.C. kimlik numaranızı ve sistemde kayıtlı e-postanızı yazınız; mail adresinize gelen parola yenileme linkini kullanarak yeni parolanızı belirleyebilirsiniz.
  2. SMS bölümünde sisteme kayıtlı cep telefonu numaranızı yazınız ve telefonunuza gelen onay kodunu ekrandaki alana giriş yaparak yeni parolanızı belirleyebilirsiniz.
  3. Geçici Parola bölümünden yararlanabilirsiniz. “Geçici Parola” uygulamasını kullanmak isterseniz daha önceden e-Devlet ile giriş yaparak “İleri Seviye Güvenlik” alanından bir PIN oluşturmuş ve SMS ile “Geçici Parola” gönderim özelliğini kullanabilmek için onay vermiş olmanız gerekmektedir.

Eğer ilk 2 yoldan herhangi biriyle parola yenilemeyi deneyip uyumsuzluk uyarısı alırsanız, sistem size kimlik bilgileriniz ile parola yenileyebilmeniz için yeni bir alternatif sunabilir. Ancak bu alternatif yöntemden faydalanabilmek için daha önceden hesabınızdan gizli soru – cevap ve resminizi seçmiş olmanız gerekmektedir. Gelen ekrandan “Kimlik bilgileriniz ile parolanızı yenileyiniz” butonuna tıklayıp doğru bilgileri girdikten sonra parola yenileme ekranına ulaşabileceksiniz. Eğer bu seçenek ile karşılaşmıyorsanız kendinize daha önce gizli soru cevap ve resim seçmediğiniz anlamına gelmektedir.

Eğer bu yöntem ile de parolanızı yenileyemiyorsanız “e-Devlet şifreniz ile sisteme giriş yapın” butonunu kullanarak randevu sistemine erişebilir, hesap bilgileri kısmından iletişim bilgileriniz, parolanız ve gizli soru-cevap ve resminizi güncelleyebilirsiniz.

 

(Visited 27.783 times, 1 visits today)