×

MHRS Randevu Tarihi Değiştirme ve Erteleme Var mı?

MHRS Randevu Tarihi Değiştirme ve Erteleme Var mı?

MHRS Randevu Tarihi Değiştirme ve Erteleme Var mı? Merkezi Hekim Randevu Sistemi üzerinden alınan randevuyu başka bir gün veya başka bir saatle değiştirmek mümkün mü? Covid 19 aşı randevusu ertelenebilir mi? Alman Biontech aşısı randevusu ertelenebilir yada değiştirilebilir mi? Gidemeyeceğim aşı randevumu değiştirebilir yada erteleyebilir miyim.

MHRS’de randevu güncelleme veya randevu erteleme diye bir seçenek mevcut değildir.

Ancak randevusuna gidemeyecek olan vatandaşların randevularını mutlaka iptal etmeleri önemlidir. Gidemeyeceğiniz randevuyu iptal ettikten sonra uygun olduğunuz başka bir güne ve saate randevu alabilirsiniz. Bu şekilde yaparsanız dolaylı da olsa randevunuzu güncellemiş ya da ertelemiş olursunuz.

MHRS RANDEVU İPTAL İÇİN TIKLAYINIZ!

Merkezi Hekim Randevu Sistemi’nden internet yoluyla veya ALo 182 Çağrı Merkezi yoluyla randevu alıp gidemeyecek olan vatandaşlar randevularını başka bir güne erteleyebilirler mi ?MHRS den alınıp Gidilmeyen yada unutulan randevunun size ne gibi zararı dokunur?

MHRS Randevu Güncelleme ve Erteleme Var mı?

Yazının Türü : Araştırma / Makale

Yazının Amacı : İnternet yoluyla ağız diş sağlığı merkezi, hastane veya aile hekiminden randevu alan ya da ALO 182 çağrı merkezi yoluyla randevu alan vatandaşların gidemeyecekleri randevunun ileri bir tarihe güncellenip güncellenmeyeceğini anlatmaktır.

Kaynak / Dayanak : Yazı içerisinde kullanılan bazı bilgiler Sağlık Bakanlığı MHRS web sayfası ( www.mhrs.gov.tr) adresinden alınmıştır.

İçerik : MHRS randevusu alan ancak randevu günü farklı sebeplerden dolayı randevusuna gidemeyecek olan hastaların randevusunu başka bir gün ile değiştirmeleri mümkün mü?

MHRS’de randevu güncelleme veya randevu erteleme diye bir seçenek mevcut değildir.

Ancak randevusuna gidemeyecek olan vatandaşların randevularını mutlaka iptal etmeleri önemlidir. Gidemeyeceğiniz randevuyu iptal ettikten sonra uygun olduğunuz başka bir güne ve saate randevu alabilirsiniz.Bu şekilde yaparsanız dolaylı da olsa randevunuzu güncellemiş ya da ertelemiş olursunuz.

Sonuç : MHRS randevu güncelleme ya da erteleme gibi bir uygulama yoktur. Ancak gidemeyeceğiniz randevunuzu iptal edip başka bir güne yeniden randevu almanız mümkündür.

Unutulan ya da Gidilemeyen Randevuda Ne Gibi İşlem Yapılır?

Herhangi bir nedenle almış olduğunuz randevunuza gidememeniz durumunda muayene katkı payı ödemezsiniz. Başka vatandaşlarımızın muayene haklarına engel olmamak adına lütfen gidemeyeceğiniz randevularınızı iptal ediniz. Randevu iptal işlemi randevudan 60 dakika öncesine kadar yapılabilmektedir.

(Visited 9.732 times, 1 visits today)