MHRS Randevu İptali Alo 182

MHRS Randevu İptali Alo 182. Hastane randevusunu Sağlık Bakanlığı Merkezi Hekim Randevu Sistemi üzerinden alan hastaların gidemeyecekleri randevuyu iptal etmeleri istenmektedir.

ALo 182 Telefo ile randevu alan vatandaşların gitmeyeckeleri randevuyu iptal etmeleri neden önemli.

1- Hastanelerden randevu bulmak özellikle bazı branşlarda nerdeyse imkansız gibi.Durum böyleyken Mhrs randevu alıp gitmeyen hasta gerçekten ihtiyacı olan başka bir hastanın hakkını yemektedir.Bu nedenle gitmeyeceğiniz randevuyu birgün önceden iptal etmeyi unutmayınız.

2-Mhrs randevusu alıp sık sık gitmeyen hastaların Mhrs Sistemi üzerinden randevu almalarında kısıtlamaya gidildiğine yönelik açıklamalara dayanılarak eğer sürekli mhrs sen aldığınız randevuyu gitmiyorsanız sistem size randevu vermeyebilir.

Peki randevuyu nasıl iptal etmeleri gerekiyor.

1.İnternetten randevu aldıysanız yine internette iptal edebilirsiniz .

2.Telefon ile ALO 182 den randevu aldıysanız yine Alo 182 yi arayıp randevunuzu iptal edebilirsiniz.

ALO 182 MHRS İPTAL NEDEN ZOR.

Randevusunu telefon ile alan vatandaş yine telefon ile randevu iptal etmek istediklerinde bazen Operator tarafından zorlandıkları yönündeki şikayet zaman zaman sitemize de ulaşmaktadır.

Operatörler randevu iptali için arayan hastaları gereksiz olarak birsürü güvenlik sorusu sorarak zorladıkları bu sorularda ufak bir hatada başka bir soru sorarak vatandaşların bilgilerini doğrulamaya çalıştıkları bu durumda bazen randevu iptalinin yapılmadığını belirten vatandaşlar bankadaki güvenlik sorgusunu bile geride bırakan bu yaklaşımın kendilerini zorladığını ve bazen randevu iptalini yapmayıp vazgeçtiklerini belirtmektedir.

 

(Visited 131 times, 1 visits today)