MHRS Hesap Parolası Değiştirme, MHRS Şifre Değiştirme.

MHRS Hesap Parolası Değiştirme, MHRS Şifre Değiştirme. MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi), yeni üye kaydı sırasında girdiğiniz şifreyi değiştirmek istediniz veya sonradan girdiğiniz parolayı güncellemek istediniz  ise MHRS hesabınızda  şifrenizi nasıl değiştirebilirsiniz? MHRS Parola Değiştirme.

https://www.mhrs.gov.tr adresinden randevu al bölümüne girdiğinizde, kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra ekranın sağ üst kısmında yer alan adınız ve soyadınızın yazdığı mavi ikon üzerine geldiğinizde hesabınız gelecektir. buradan “Hesap Bilgilerim” kısmından ilgili değişikliği yapabilirsiniz.

Hesap Bilgilerini tıkladığınızda karşınıza çıkan pencereden “Parola İşlemleri” seçilerek unutmayacağınız ve güvenlik seviyesi bir parola oluşturabilirsiniz. şifrenizi iki defa yazarak onaylayabilirsiniz. Ancak şifrenizi unuttunuz ise işlem aşağıdaki gibi olmalıdır.

MHRS Şifremi / Parolamı Unuttum Ne Yapmalıyım?

1- www.mhrs.gov.tr adresinden sağ üst köşede bulunan “Randevu Al” penceresini tıklayınız “Parolamı Unuttum” butonunu tıklayınız

2- Açılan “Parola Sıfırlama” sayfasındaki tüm alanları doldurunuz. T.C. Kimlik no ve Cep No bilgilerinizi giriniz.

3- Parolanızı sıfırlamak ve yeni parola almak için “SMS ile Parola Sıfırlama“, “E-Posta ile Parola Sıfırlama” veya “Detaylı Kimlik ile Parola Sıfırlama” seçeneklerinden birini seçiniz.

4- Örneğin “SMS ile Parola Sıfırlama” butonunu tıklayınız.

5- Cep telefonunuza gelen parolayı giriniz.

6- Açılan Parola Yenileme sayfasından belirlediğiniz yeni parolayı giriniz. (Parolanız en az 8 en fazla 16 karakter olup büyük/küçük harf ve rakam içermelidir.)

(Visited 211 times, 1 visits today)